مراسم عروسي

طرز تهيه كرم كارامل براي دسر جشن و مهماني

كرم كارامل يكي از مرسوم ترين دسر هاي ما ايرانيان در جشن ها و مهماني ها است. اين دسر خوشمزه يك دسر غربي است و توسط فرانسوي ها براي اولين بار تهيه شده است. دسر كرم كارامل را با طعم هاي مختلفي مي توان تهيه كرد. براي آشنايي با طرز تهيه كرم كارامل در ادامه با مجله عروسي همراه باشيد.

مواد لازم:
تخم مرغ ۵ عدد
خامه ۳۰۰ ميلي ليتر
شير ۱ فنجان
شكر ۱ فنجان
وانيل نصف قاشق چاي خوري

با مواد لازم ذكر شده در اين دستور براي ۴ الي ۵ نفر مي توان كرم كارامل تهيه كرد، شما مي توانيد با توجه به تعداد ميهمانان جشن تان به همان نسبت مواد را افزايش دهيد.

طرز تهيه كرم كارامل

اولين كار روشن كردن فر است. فر را روشن كنيد و روي درجه ۱۷۰ درجه سانتي گراد قرار دهيد. سه چهارم از شكر را به همراه يك فنجان آب در ظرفي مانند شيرداغ كن مي ريزيم و به مدت ۵ دقيقه روي حرارت قرار مي دهيم تا شكر حل شود. براي اينكه شكر سريعتر حل شود بايد شكر را هم بزنيم تا به طور كامل در آب حل شود. بعد از اينكه شكر حل شد حرارت زير شير داغ كن را كمي زياد مي كنيم و حدود ۵ دقيقه اجازه مي دهيم شربت بجوشد و رنگش طلايي شود. در اين مرحله ديگر نيازي به هم زدن شربت نيست.

بعد از اينكه شربت آماده شد آن را به مدت ۳ دقيقه كنار مي گذاريم تا سرد شود. سپس آن را به ميزان مساوي در چهار فنجان مخصوص فر مي ريزيم. اگر فنجان مخصوص فر نداريد مي توانيد كل شربت كاراملي را در يك ظرف بريزيد و پس از آماده شدن آن را برش بزنيد.

در يك طرف ديگر خامه را به همراه شير و وانيل مي ريزيم و روي حرارت ملايم قرار مي دهيم. حدود هشت دقيقه بايد اين مواد را روي حرارت قرار دهيم و دايم هم بزنيم تا زماني كه شير در كناره هاي قابلمه ايجاد حباب كند و در حال به جوش آمدن باشد. حالا قابلمه را از روي حرارت برمي داريم و كنار مي گذاريم. در اين مرحله تخم مرغ ها را به همراه باقيمانده شكر در ظرفي مي ريزيم و با همزن خوب مي زنيم تا رنگ تخم مرغ ها كرمي شود. در اينجا مخلوط خامه را كم كم به آن اضافه مي كنيم و با همزن هم مي زنيم.

وقتي مخلوط خامه تمام شد و مايه به دست آمده يكدست شد آن را روي فنجان ها اضافه مي كنيم. سپس فنجان هاي مخصوص فر را در سيني فر مي چينيم. بايد سيني فر لبه دار باشد چون مي خواهيم در آن مقداري آب بريزيم. كف سيني فر را آن قدر آب جوش مي ريزيم تا دو سوم فنجان ها را آب بگيرد. حالا سيني را داخل فر كه از قبل گرم كرده ايم قرار مي دهيم و به مدت ۳۰ دقيقه زمان نياز است تا كرم كارامل آماده شود. زماني كه كرم كارامل سفت شد آماده است و بايد از فر خارج شود.

سپس فنجان ها را از داخل سيني فر خارج كرده و در جايي قرار مي دهيم تا خنك شوند. سپس داخل يخچال مي گذاريم تا خوب جا بيفتند. بهتر است يك روز قبل از مصرف، كرم كارامل ها را در يخچال قرار دهيد. براي خارج كردن كرم كارامل از داخل فنجان هم مي توانيد از يك چاقوي نازك استفاده كنيد. طوري كه با چاقو اطراف كرم كارامل كه به لبه فنجان چسبيده را جدا كرده و فنجان را در ظرفي كه براي سرو كرم كرامل در نظر گرفته ايد به آرامي و با دقت برگردانيد سپس در صورت تمايل آن را تزيين نماييد و بلافاصله سرو كنيد.


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۲۹ تير ۱۳۹۷ ] [ ۱۱:۵۱:۳۵ ] [ مخبر ] [ نظرات (0) ]

آشنايي با انواع مدل هاي آلبوم عروسي

وقتي عروس و داماد پس از مراجعه به آتليه عكس تصميم مي گيرند درباره هزينه هاي آلبوم عروسي صحبت كنند با اصطلاحات مختلف آلبوم ديجيتال، آلبوم ژورنالي، آلبوم ايتاليايي، فتوبوك و… مواجه شوند كه ممكن است برايشان گيج كننده باشد. در اين مقاله از مجله عروسي قصد داريم به طور كامل شما را با اين اصطلاحات آشنا كنيم پس با ما همراه باشيد.

آلبوم عروسي

به طور كلي آلبوم عروسي در دو نوع آلبوم كلاسيك (ساده) و آلبوم ديجيتال ارائه مي شود.

آلبوم عروسي كلاسيك

اين آلبوم ها سنتي ترين و رسمي ترين نوع آلبوم عروسي هستند. هر صفحه از آلبوم، صفحه‌اي با جنس سخت و محكم است كه عكس عروسي روي آن چسبانده شده و براي كشيده نشدن عكس ها به هم در هنگام بستن آلبوم يك ورقه شيشه‌اي نازك روي عكس ها كشيده مي شود. هر صفحه از آلبوم مي‌تواند شامل يك يا چند عكس باشد كه هر كدام اندازه‌ي متفاوتي مي تواند داشته باشد. آلبوم هاي ساده و كلاسيك عروسي را آلبوم دورو يا دو سو نيز مي نامند چون مي توان عكس ها را هم به صورت چهارچوب افقي و هم عمودي در آن قرار داد.

مزيت اين آلبوم ها در اين است كه عكس هايي كه در آلبوم چسبانده مي شود قابليت جابجايي دارند و به طور مثال در صورت خراب شدن آلبوم، عكس ها را مي توان جا به جا كرد يا در صورت تمايل به انتخاب عكس هاي جديد و ايجاد تنوع امكان افزايش عكس ها در آلبوم وجود دارد. اما آلبوم هاي ديجيتال اين خاصيت را ندارند و غير از زيبايي طراحي عكس ها، مساله عدم تنوع و عدم قابليت تغيير در آن وجود دارد و به هرحال در طول ساليان متمادي ممكن است صحافي آلبوم دچار مشكل بشود كه در اين صورت كل آلبوم بايد تعويض شود.

آلبوم عروسي ديجيتال

به فرآيندي كه عكاسي آن با دوربين عكاسي ديجيتال، طراحي عكس آن با نرم افزار هاي رايانه اي، چاپ آن از طريق دستگاه هاي ديجيتال است، آلبوم ديجيتال مي گويند. علت نام گذاري آلبوم ديجيتال به اين جهت بود كه درگذشته عكاسي به شيوه سنتي، يعني عكسبرداري برروي نگاتيو سپس تاريكخانه و سپس چاپ و آلبوم بود، اما با پيشرفت تكنولوژي و به وجود آمدن عكاسي ديجيتال از سال ۱۳۷۶ به بعد كم كم عكاسي آنالوگ به ديجيتال و آلبوم به آلبوم ديجيتال تبديل شد.

آلبوم ديجيتال از تنوع جنس هاي زيادي برخوردار است از جمله نوع جلد كه شامل چرمي، كيفي و … است و همينطور برگه هاي آلبوم ديجيتال كه از جنس هاي مختلفي شامل كاغذ سيلك، كاغذ متاليك و غيره مي باشد. سايز آلبوم ديجيتال ها معمولا ۳۰*۶۰، ۴۰*۵۰، ۵۰*۹۰، ۴۰*۸۰ و غيره است كه نسبت به سليقه افراد ساخته مي شود.

آلبوم ژورنال، آلبوم ايتاليايي، كتاب عكس، فتوبوك و آلبوم نفيس. اينها همه نام هايي هستند كه به آلبوم ديجيتال نسبت داده مي شود. درواقع همه اينها نوعي از آلبوم ديجيتال هستند كه فقط تفاوتهايي از نظر ساختار آلبوم با يكديگر دارند.

آلبوم ايتاليايي

علت اينكه مي گويند آلبوم ايتاليايي اين است كه اولين آلبوم ديجيتال در كشور ايتاليا ساخته شد و همچنين ماشين آلات و تجهيزات حرفه اي و مواد اوليه اين صنعت در كشور ايتاليا توليد مي شود. هم چنين برخي از آتليه ها كه از آلبوم هاي وارد شده از كشور ايتاليا استفاده مي كنند اصطلاح آلبوم ايتاليايي را به كار مي برند و معتقدند دوام بسيار زيادي دارد و در طول ساليان متمادي ديرتر خراب مي شود.

آلبوم ژورنال

آلبوم هاي مجله اي يا ژورنال همانطور كه از اسم اين نوع آلبوم ها پيداست همانند مجله مي باشند و داراي ساختار نرم و انعطاف پذيري هستند. در اين نوع آلبوم ها چاپ برروي كاغذ فوتو گلاسه انجام مي شود و در نهايت توسط چسب گرم صحافي مي شوند.

در آلبوم ژورنال بيشترين دقت بر روي مهارت عكاسي شخص عكس گيرنده مي باشد و بستگي زيادي به تصور خلاقيت و روحيه هنري عكاس دارد. طراحي ها مي تواند به قدري حرفه اي انجام گيرد كه برگه هاي آلبوم را تبديل به صفحات زيباي مجلات مد نمايد. از اين رو مي توان گفت كار بروي عكس هاي عروس و داماد به طور مستقيم با هزينه ي پرداختي آن ها در ارتباط است.

آلبوم ژورنال عروسيآلبوم ژورنال عروس و داماد در اروپا معمولا شامل نوشته هايي در زير عكس ها است و حكايت از داستان عاشقانه يك زوج دارد اما در اكثر ژورنال هايي كه در ايران استفاده مي شود و طرفدار زيادي دارد، شما اصلا لبه هاي عكس را نمي توانيد از صفحات آلبوم تشخيص دهيد. آلبوم‌هاي ژورنالي معمولا داراي عكس هاي تمام صفحه هستند و در مواردي كه چند عكس در يك صفحه است، عكس ها به گونه اي قرار داده شده كه در پس زمينه صفحات آلبوم ادغام و انگار تركيب شده است.

آلبوم ژورنالآلبوم فوتوبوك

صفحات در اين نوع آلبوم ها به صورت تك تك و يك رو چاپ شده و سپس با چسب مخصوص و در شرايط خاصي صحافي مي گردند. ضخامت صفحات در اين نوع آلبوم ها همان ضخامت دو عكس مي باشد كه معادل ۲ ميلي متر است و اندازه جلد اين نوع آلبوم با صفحات داخلي يكسان  وهمانند صفحات نرم و انعطاف پذيرمي باشد.

آلبوم فتوبوك

آلبوم نفيس

ضخامت صفحات در اين نوع آلبوم ها از نوع مجله اي و فوتو بوك بيشتر مي باشد، به اين جهت است كه در هنگام صحافي اين نوع آلبوم ها در بين صفحات از PVC استفاده مي گردد تا صفحات محكم تر و بادوام تر گردند. در ساخت جلد اين نوع آلبوم از مغراض استفاده مي شود تا جلد نيز سخت و با دوام گردد.

آلبوم نفيس


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۲۹ تير ۱۳۹۷ ] [ ۱۱:۵۱:۰۲ ] [ مخبر ] [ نظرات (0) ]

نكاتي براي انتخاب بهترين تشريفات عروسي

شايد شما هم اين تصور را داشته باشيد كه افرادي به سراغ تشريفات عروسي مي‌روند كه پول زيادي براي اين كار در نظر گرفته‌اند و اصلاً اين كار يك كار تجملاتي است. ولي واقعيت اين است كه تعداد عروس و داماد هايي كه بودجه زيادي ندارند كه براي شب عروسي خرج كنند كم نيستند. با كمي تحقيق متوجه خواهيد شد كه اين مؤسسات به نسبت خدماتي كه ارائه مي دهند هزينه دريافت مي كنند و مصداق اين مثل است كه هر چقدر پول بدهيد همان قدر آش مي خوريد. يعني شما مي توانيد به يك مؤسسه تشريفات عروسي مراجعه كنيد و متوسط هزينه‌اي كه مي خواهيد براي شب عروسي تان در نظر بگيريد اعلام كنيد، اين مؤسسات نيز بهترين خدمات را با توجه به پولتان به شما پيشنهاد خواهند داد. در اين مقاله از مجله عروسي به بررسي نكاتي در جهت انتخاب بهترين تشريفات عروسي خواهيم پرداخت.

– اولين نكته و مهم ترين مسئله در انتخاب بهترين تشريفات عروسي اين است كه اگر به فكر برگزاري مراسم عروسي تان به صورت خصوصي هستيد كه امكان مختلط بودن در آن است، بدانيد كه برگزاري مراسم عروسي مختلط قانوني نيست و قرارداد شما با دفتر تشريفات سند رسمي محسوب نمي شود و اگر كار به شكايت از مدير تشريفات مجالستون رسيد دستتون به جايي بند نيست پس در انتخاب هايتان به شدت دقت كنيد و ابتدا ليستي از مورد اعتماد ترين، با سابقه ترين و خوشنام ترين موسسات تشريفات مجالس تهيه كنيد.

– دومين نكته در انتخاب بهترين تشريفات عروسي اعتماد به تيم آنها است. اين روزها برخي از موسسات تشريفات مجالس و كترينگ هاي عروسي براي جلب اعتماد مشتريان به آنها مي گويند بخشي از هزينه خود را مي توانيد بعد از مراسم در صورت رضايت از كيفيت و كميت خدمات پرداخت كنيد البته اين روش مي تواند يك سوپاپ اطمينان براي زوج ها باشد اما اگر شب عروسي به خاطر عدم مديريت صحيح يا اجراي غلط مراسم آبرويتان رفت به نظر شما اون پول باقيمانده مي تواند ناراحتي شما را جبران كند؟ پرس و جو از دوستان و آشنايان و كساني كه تجربه قرارداد با اينگونه موسسات را داشتند مي تواند نقش مهمي در انتخاب بهترين تشريفات عروسي شما داشته باشد.

– بعد از ديدن عكس ها و فيلم هاي عروسي كه به عنوان نمونه كار تشريفات مجالس به شما نشان داده مي شود، مدير مجموعه تشريفات به شما پيشنهاد مي كند تا در يك مراسم كه توسط آنها طراحي و اجرا مي شود شركت كنيد تا از نزديك كيفيت غذا را تست كنيد و از ديزاين ها و نحوه پذيرايي بازديد به عمل آوريد. اين پيشنهاد شامل نكات بسيار زيادي است كه با رعايت كردن اين نكات مي توانيد قدرت تصميم گيري خود را افزايش دهيد:

– حتما به مدير تشريفات عروسي بفرماييد قصد داريد به عنوان تست در مراسمي شركت كنيد كه منوي قيمت آنها دقيقا هم قيمت منوي انتخابي شما باشد. بارها ديده شده كه عروس داماد با بودجه مثلا ۲۰ ميليوني را بردند به مراسمي با هزينه تقريبي ۵۰ ميليون، مشتري از همه جا بي خبر همه چيز را خوب ديده و قرارداد بسته و روز عروسي خودش ديده كه ….

– حتي المقدور به باغي براي تست مراجعه كنيد كه همان باغ و سالن انتخابي شما باشد. چون باغ تالارها به لحاظ دكوراسيون و زيبايي با هم متفاوت است پس دليل نمي شود باغي كه با يك چيدمان و گل آرايي خاص خيلي شيك و زيبا شده، باغ انتخابي شما هم همانقدر رويايي شود مثلا شما باغي با ورودي ۴ ميليون انتخاب كرديد ولي برگزار كننده شما را به يك باغ با ورودي ۲۰ ميليون توماني برده و اين شما را در انتخاب سردرگم و گمراه مي كند.

– براي تست به همراه مدير موسسه يك دور داخل مراسم نزنيد و بياييد بيرون، حتما يكي دو ساعت در مراسم حضور داشته باشيد و بعد مراسم، شده تا ۱ شب پشت در منتظر بايستيد تا مهمان ها بيايند بعد با خانواده ها و اقوام عروس داماد درباره غذا، ميوه، شيريني و مديريت مراسم سوالات خودتان را مطرح كنيد.

– كيفيت و كميت شام عروسي، ميوه و شيريني و … هم از اهميت بسيار بالايي برخوردار است. وقتي براي تست تشريف مي بريد شما را دعوت مي كنند تا در يك ميز مشخص بشينيد و بهترين جاي غذا با شيك ترين تزئينات را براي تست مي آورند تا شما ميل كنيد. اين هم ملاك خوبي براي سنجش نيست به مسئول و برگزاركننده مجلس بفرماييد من مي خواهم مانند بقيه مهمانها از ميزشام استفاده كنم و از همان غذايي كه به مهمان ها مي دهيد تست كنم اينجوري همه چيز را واقعي تر تست مي كنيد.

– فكر كنيد براي تست غذا به مجلسي مي رويد كه بهترين سرآشپز ايران را دارد و خوشمزه ترين غذا هاي ايراني و فرنگي را سرو مي كند اما تا حالا به اين موضوع فكر كرديد كه اندازه غذا هم بسيار مهم است. بارها همه ما به مجالس عروسي دعوت شديم كه غذا بهمون نرسيده يا مثلا گوشت و مرغ تمام شده و فقط روي ميزشام انواع برنج ها ديده مي شد. پس شارژ كردن ميزهاي پذيرايي چه از نظر ميوه، شيريني، آب ميوه، دسر، پيش غذا و چه از نظر خورشت ها و غذاها از اهميت بسيار بالايي برخوردار است. در جلسه تست حتما در هنگام سرو غذا به شارژ شدن ميزشام توجه كافي داشته باشيد و در طول مراسم به شارژ شدن ديس ميوه و شيريني، آب ميوه و غيره.

– به گرم بودن غذا، به تميزي روكش و كاور ميزها و صندلي ها، به نحوه برخورد مهمانداران و تعداد آنها، به هماهنگي تيم هاي موزيك، عكاسان و فيلم برداران و تيم تشريفات دقت كنيد. به ساعت نگاه كنيد كه آيا در زمان مناسب شام سرو شد يا زمان پذيرايي با ميوه يا شيريني به موقع بود و يا گروه موزيك آهنگ ها را متناسب با قوميت و سليقه عروس داماد اجرا كرد يا خير.

– تازه بودن گلها در ديزاين مجالس خيلي خيلي مهم است چون نماد زيبايي مراسم شما گل آرايي آن است. بسيار ديده شده موسسه اي در تاريخي عروسي داشته و همان گلها را براي مراسم فردا استفاده كرد. بنده خدا عروس داماد دومي با همان پول ولي گل پژمرده و پلاسيده روي ميزها، جايگاه عروس داماد و ورودي باغ مشاهده مي كنند. امكان دارد شما گل رز انتخاب كرديد و هزينه ۵ ميليوني بابت گل آرايي پرداخت كرديد ولي روز مراسم با گل ارزان تر روبرو شديد اينها همه تخلفات موسسات تشريفات عروسي است.

– آسانسور، پاركينگ، مسيردسترسي، آدرس آسان و سر راست از فاكتور هاي مهم انتخاب باغ عروسي است. پس موقع بازديد از باغ ها علاوه بر زيبايي به ستون ها كه هر چقدر كمتر باشد بهتر است، سقف كه هر چه بلندتر باشد بهتر است، سيستم سرمايشي و گرمايشي كه هر چقدر جديدتر باشد بهتر است، دقت كنيد.

– خواهشاً اگر ليست تشريفات عروسي هاي ارزان قيمت را براي خود انتخاب كرديد حتما حوصله به خرج دهيد و همه را تك به تك ببينيد، مقايسه كنيد و به تست مراسم برويد. خيلي از منوي هاي ارزان و قيمت مناسب موسسات تشريفات دروغين هستند. سعي كنيد انتهاي مراسم با مهمان ها و يا عروس داماد از نزديك صحبت كنيد و در مورد ميزان رضايتشان از نحوه عملكرد موسسه تشريفاتي سوال كنيد. البته مي توانيد از صاحب تيم تشريفات بخواهيد شماره تلفن چند تا از عروس داماد هايي كه طي چند ماه اخير مراسمشان توسط ايشان اجرا شده را در اختيار شما قراردهند تا بتوانيد با آنها صحبت كنيد. البته حتما در مورد صحت شماره ها بايد قرارداد مستقيم آن مشتري را ببينيد تا بتوانيد با خيال راحت به آن اعتماد كنيد.

– پس از انتخاب بهترين تشريفات عروسي بايد كوچكترين موارد از تعداد غذا، وزن گوشت و مرغ، جنس برنج، ميوه، شيريني، گل آرايي و نوع گلها و هرچيزي كه به فكرتان مي رسد را در قرارداد رسمي با موسسه تشريفات قيد كنيد. به جاي جوجه ۳۰۰ گرمي جوجه ۱۳۰ گرمي تحويل مهمانهايتان ندهند. به جاي گل اركيده در گل آرايي ميزها و جايگاه عروس گل داوودي نزنند و به جاي برنج ايراني از برنج هندي استفاده نكنند. پس يكي از مهم ترين مطالب در متن قرارداد با بهترين تشريفات عروسي درج تمام جزئيات در مفاد قرارداد است.


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۲۹ تير ۱۳۹۷ ] [ ۱۱:۵۰:۴۵ ] [ مخبر ] [ نظرات (0) ]

سالاد مرغ ويژه ميز اردور عروسي

سالاد مرغ غذايي سبك و لذيذ است كه مي تواند ميز اردور شب عروسي تان را رنگين كند. زرشك قرمز، كاهوي سبز، گردوي طلايي و گلابي زرد جلوه بسيار زيبايي به سالاد مرغ مي دهند. وجود سينه مرغ هم باعث مي شود سالاد شما يك وعده غذاي كامل و مغذي باشد. در ضمن با كمي پنير فتا و سس بالزاميك سالاد طعمي عالي پيدا مي كند. تهيه سالاد مرغ خيلي راحت است و وقت چنداني هم نمي گيرد. با اين مقاله از مجله جشن عروسي همراه باشيد تا با طرز تهيه اين سالاد مرغ لذيذ، رنگارنگ و شيك كه ويژه ميز اردور مي باشد، آشنا شويد.

مواد لازم براي تهيه سالاد مرغ

سينه مرغ ۲ عدد
نمك و فلفل به مقدار لازم
كاهو ۱ دسته بزرگ
گلابي ۲ عدد
زرشك ۱ پيمانه
گردو (كمي تفت داده شده) ۱ پيمانه
پنير فتا خرد نصف پيمانه

مواد لازم براي سس بالزاميك

سركه بالزاميك ۳ قاشق غذاخوري
سس خردل ۱ قاشق غذاخوري
سير رنده شده ۱ حبه
روغن زيتون نصف پيمانه
نمك و فلفل به مقدار لازم

طرز تهيه سالاد مرغ

ابتدا سينه مرغ ها را تميز كنيد و به صورت طولي نصف كنيد تا ۴ لايه نازك مرغ داشته باشيد. دو طرف مرغ را به مقدار دلخواه نمك و فلفل بپاشيد. داخل يك تابه بزرگ ۱ قاشق روغن زيتون بريزيد و آن را روي شعله متوسط قرار دهيد. هر طرف از ورقه هاي مرغ را حدود ۳ تا ۴ دقيقه تفت دهيد تا كاملاً پخته شوند. سپس آنها را به تخته گوشت منتقل كنيد و بگذاريد مرغ تا تهيه بقيه بخش هاي سالاد خنك شود. در آخر آن را به صورت تكه هاي كوچك خرد كنيد. در تابه ديگري، گردوها را حدود ۵ دقيقه تفت دهيد (مرتب هم بزنيد) تا طلايي رنگ شوند سپس آنها را از روي شعله برداريد بگذاريد تا خنك شوند.

كاهوها را بشوييد و خرد كنيد و در كاسه بزرگي بريزيد. گلابي را اسلايس كنيد و به آن اضافه نماييد. پس از آن، زرشك، گردوي بو داده، پنير فتاي خرد شده و مرغ هاي تكه تكه شده را اضافه كنيد و همه مواد را به آرامي با هم مخلوط نماييد.

طرز تهيه سس سالاد مرغ

مواد لازم براي سس بالزاميك، خردل، روغن زيتون، سير رنده شده، نمك و فلفل را در شيشه درب دار بريزيد. درب شيشه را ببنديد و آن را تكان دهيد تا سس آماده شود. سس بالزاميك را روي سالاد مرغ بريزيد و از سرو آن لذت ببريد.

 
 

ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۲۹ تير ۱۳۹۷ ] [ ۱۱:۵۰:۳۴ ] [ مخبر ] [ نظرات (0) ]

جديدترين مدل هاي كفش عروس بند دار

يكي از وسايلي كه براي عروس لازم و كاربردي است كفش مي باشد. ممكن است به نظر برسد چون كفش عروس براي يك شبه و يا چون زير لباس پنهان است، خيلي اهميت ندارد چه كفشي انتخاب شود در حالي كه كفش عروس يكي از مهترين مواردي است كه بايستي با اكسسوري ها و لباس عروس همخواني داشته باشد. يك كفش عروس بسيار خاص و منحصر به فرد مي تواند استايل عروس خانم ها را در شب عروسي بسيار شيك تر و جذاب تر نشان دهد. معمولا كفش عروس در انواع مدل هاي نگين دار، پاپيون دار، بند دار، ساده و … ارائه مي گردد. در اين مقاله از مجله عروسي شيك ترين و زيباترين مدل هاي كفش عروس بند دار را برايتان آماده كرده ايم تا بتوانيد در انتخاب كفشتان براي شب عروسي ايده بگيريد.

كفش عروس بند دار

كفش عروس

كفش عروس بند دارمدل كفش عروسكفش عروس بندداركفش عروس بنددار


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۲۹ تير ۱۳۹۷ ] [ ۱۱:۵۰:۲۲ ] [ مخبر ] [ نظرات (0) ]

همسر درونگرا چه ويژگي هايي دارد؟

اگر بحث هاي مختلف و ديدگاه‌هاي متفاوت در خودشناسي و شخصيت شناسي را كنار يكديگر بگذاريد و مقايسه كنيد، كمتر واژه‌ و اصطلاحي را مي بينيد كه به اندازه درونگرايي و برونگرايي مورد توجه قرار گرفته باشند. حتي شايد بتوان گفت اين دو مفهوم به نوعي مخرج مشترك رايج ترين نظريه هاي شخصيت شناسي محسوب مي‌شوند.

اين مقاله از مجله عروسي اختصاصاً به بررسي تعريف درونگرايي و ويژگي هاي همسر درونگرا اختصاص يافته است. اما قطعاً با مطالعه اين مقاله تصوير واضحي از مفهوم برونگرايي نيز در ذهن شما شكل خواهد گرفت، پس با ما همراه باشيد.

منظور از درونگرايي يك فرد اين است كه او تمايل بيشتري دارد كه توي لاك خودش باشد. درون گراها معمولا احساسات و فكرهاي خود را تجزيه و تحليل مي كنند و منبع انرژيشان را از تنهايي و خلوت به دست مي آورند، يعني وقتي حالشان خوب نيست و نياز به تجديد قوا دارند، تنهايي برايشان حكم منبع تجديد قوا را دارد.

يك همسر درونگرا علاقه‌مند به احساسات و افكار خودش، نيازمند به داشتن قلمرو شخصي، كم‌حرف، ساكت و متفكر است. دوستان زيادي ندارد. در جمع نا آشنا ساكت اما در جمع دوستان خود راحت است. در ارتباط برقرار كردن با افراد جديد مشكل دارد و از ديد و بازديد‌هاي غيرمنتظره و ناگهاني بيزار است. هر گاه فرصتي براي استراحت پيدا مي كند، اغلب ترجيح مي دهد با خود باشد، كتاب بخواند، بازي هاي ويديويي انجام دهد و يا صرفاً به موسيقي گوش كند.

همسر درونگرايتان با وجود اينكه در بيشتر مواقع همان احساسي را دارد كه يك فرد برونگرا دارد، اما نمي داند چطور احساس خود را بيان كند و يا اصلا احساس نمي كند لازم است فكر و احساس و هيجان خود را بروز بدهد. اگر از همسر درونگرا خود سوالي بپرسيد كه جوابش بله يا خير است، قطعا فقط در همين حد جواب خواهيد شنيد:بله يا خير. پس بهتر است سوالتان را جور ديگري مطرح كنيد مثلا نظرت در مورد لباس جديدم چيست؟ يا اينكه سعي كنيد نظرش را با پرسيدن سوال هاي پياپي به دست بياوريد و او را به مكالمه بكشيد تا ميل و گرايش برونگراي شما هم راضي شود. درونگراها مي شنوند، پردازش مي كنند، به فكر فرو مي روند، جواب كوتاه مي دهند و دوباره به فكر فرو مي روند.

برخلاف تصور عموم كه فكر مي كنند فرد درونگرا بي احساس و بي تفاوت نسبت به اطرافيانش است، يك همسر درونگرا مشتاق و احساساتي است ولي معمولاً احساساتش را بيان نمي كند.

در بين انبوه مردم بودن او را خسته مي كند، البته اين خصوصيات هيچ ارتباطي با كمرويي و عدم اعتماد به نفس همسر درون گرايتان ندارد. ممكن است او خيلي هم با اعتماد به نفس باشد.

 اهل عبرت گرفتن از ديگران بوده و از در ميان گذاشتن اطلاعات شخصي خود با ديگران خودداري مي كند. از قوانين خشك بيزار است و خواهان آزادي مي باشد. همسر درونگرا مايل به رويكردي آهسته اما دقيق است. تمركزش زياد است، براي تصميم گيري به زمان نياز دارد و پيش از حرف زدن مي انديشد.

شايد جالب باشد بدانيد حدود ۶۵ درصد نوابغ را درون گرايان تشكيل مي دهند و و آنها اهل ايده و عقايد نو هستند.


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۲۹ تير ۱۳۹۷ ] [ ۱۱:۵۰:۰۹ ] [ مخبر ] [ نظرات (0) ]

نكاتي براي حفظ لطافت و زيبايي لب ها

يكي از مشكلاتي كه برخي از خانم ها با آن رو به رو هستند، خشكي لب ها است. اين عارضه ممكن است با حركت دهان به ترك خوردن لب منجر شده و شرايط بدتري را ايجاد كند. در اين مقاله از مجله عروسي قصد داريم به نكاتي براي مقابله با خشكي و حفظ لطافت و زيبايي لب هايتان بپردازيم پس مثل هميشه با ما همراه باشيد.

اين نكات عبارتند از:

– براي نرم و مرطوب نگه داشتن لب هايتان در طي روز مايعات زيادي بنوشيد.
– عدم قرار گيري در معرض هواي سرد و وزش باد زيرا باعث خشك تر شدن پوست لب مي شود.
– استفاده از كرم مرطوب كننده براي تامين رطوبت از دست رفته لب ها.
– پرهيز از ليسيدن لب ها زيرا آب دهان منجر به خشك تر شدن پوست لب ها مي گردد.
– استفاده از ضد آفتاب بر روي لب براي كاهش اثر خورشيد بر لب ها.
– استفاده از غذا هاي داراي ريبوفلاوين مانند سبزيجات و عدم استفاده از غذاهاي چرب.
– چرب كردن لب ها موقع خواب با استفاده از كرم ويتامين E براي مرطوب نگه داشتن و كمك به نرمي آن.
– عدم استفاده از صابون ها و مواد آرايشي كه فكر مي كنيد به آن ها حساسيت داريد.
– استفاده از مرطوب كننده هوا زماني كه در خانه هستيد براي جلوگيري از سرايت خشكي هوا به پوست لب هايتان.
– نكشيدن دستمال روي لب ها هنگام غذا خوردن و نوشيدن.
– ماليدن حلقه هاي خيار بر روي لب ها باعث حفظ رطوبت لب مي گردد.
– بهره بردن از خواص شگفت انگيز آلوئه ورا با ماليدن ژل آن بر روي لب در طي چند روز.
– قبل از انجام هركاري بهتر است علت خشكي لبتان را بيابيد گاهي كمبود برخي از مواد بدن مانند ويتامين B، آهن و اسيد هاي چرب ايجاد كننده اين موضوع هستند.


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۲۹ تير ۱۳۹۷ ] [ ۱۱:۴۹:۵۶ ] [ مخبر ] [ نظرات (0) ]

ست كردن اكسسوري لباس مجلسي بنفش

اگر براي مهماني يا لباس نامزدي تصميم داريد از لباس مجلسي بنفش استفاده كنيد ايده بسيار خوبي است زيرا رنگ بنفش رنگ سال ۲۰۱۸ است حتي برخي از كارشناسان مد و فشن عقيده دارند كه رنگ بنفش يك رنگ اشرافي است. در اين مقاله از مجله عروسي قصد داريم به ست كردن اكسسوري هاي لباس مجلسي بنفش بپردازيم پس با ما همراه باشيد.

لباس مجلسي بنفش

وقتي صاحب يك لباس مجلسي بنفش هستيد ممكن است رنگ تند و درخشش زيباي آن شما را از يك نكته خيلي مهم منحرف كند و آن اين است كه شما به كفشي احتياج داريد كه با اين لباس زيبا همخواني داشته باشد. اما نگران نباشيد زيرا رنگ بنفش را مي توان هم با رنگ هاي خنثي و هم با برخي رنگ هاي شاد و تند به راحتي ست كرد. بنابراين هم خانم هايي كه سبك هاي كلاسيك و رسمي را مي پسندند و هم خانم هايي كه سبك هاي شاد و زنده را مي پسندند مي توانند كفش مناسب براي اين رنگ لباس را به راحتي پيدا كنند.

براي انتخاب توناژ رنگ بنفش براي لباس مجلسي تان هرچه پوستتان روشن تر باشد مي توانيد بنفش هاي مايل به آبي همچون ياسي را انتخاب كنيد و هرچه پوستتان تيره و برنزه باشد، بنفش هاي مايل به ارغواني و بادمجاني براي شما مناسب تر است.

كيف و كفش مشكي

اگر احساس مي كنيد كه لباس مجلسي بنفش شما خيلي خيره كننده است و جلب توجه مي كند، يك كفش خيلي ظريف لازم داريد و اگر ترجيح مي دهيد ظاهري كاملا كلاسيك و رسمي داشته باشيد، يك كفش پاشنه دار مشكي به همراه يك كيف دستي كوچك مشكي انتخاب كنيد.

كيف و كفش بنفش

اگر جزو كساني هستيد كه اصرار داريد لباستان را با كفش و كيف و جواهرات هم رنگش ست كنيد، بايد گفت كه كاملا اشتباه مي كنيد زيرا خانم هاي خوشتيپ و شيك پوش معمولا با اين روش كيف و كفششان را انتخاب نمي كنند. البته اگر باز هم مايل به اين كار هستيد مي توانيد تناژ رنگ لباس و كفش و كيف دستي تان را متفاوت انتخاب كنيد براي مثال پيراهنتان بنفش روشن باشد ولي كيف و كفشتان را از يك تناژ تيره ي بنفش انتخاب نماييد.

كيف و كفش نقره اي

كيف و كفش نقره اي يا سربي و جواهرات نقره اي رنگ هم به خوبي با رنگ بنفش ست مي شود كافي است كمي جسور باشيد.

كيف و كفش زرد

در حالي كه غريزه تان ممكن است به شما بگويد كه بهتر است براي لباس مجلسي بنفش تان يك كفش سياه و يا بنفش انتخاب كنيد و اين دو رنگ تنها انتخاب هاي مناسب براي اين رنگ لباس هستند، اما اين درست نيست زيرا ست كردن دو رنگ شاد و متضاد، اغلب منجر به بوجود آمدن يك تركيب رنگي بسيار زيبا و جذاب مي شود. وقتي يك پيراهن بنفش كوتاه مي پوشيد، مي توانيد يك كيف دستي و كفش پاشنه دار زرد تند انتخاب كنيد. اما براي اينكه بيش از حد برق نزنيد مي توانيد يك كيف و كفش مات از جنس جير انتخاب كنيد.


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۲۹ تير ۱۳۹۷ ] [ ۱۱:۴۹:۴۱ ] [ مخبر ] [ نظرات (0) ]

نكات رنگ موي آقايان براي شب عروسي

آقايان هم رنگ كردن موها را دوست دارند به ويژه اگر صحبت از شب عروسي شان باشد. چه صحبت از نگه داشتن رنگ طبيعي و جوان خود و چه صحبت از امتحان رنگ هاي متفاوت باشد، موضوع رنگ موي آقايان روز به روز بيشتر مي شود.

رنگ كردن مو تصميم آساني نيست. در واقع اين كار، نوعي سرمايه گذاري است كه زمان، تلاش و توجه مي طلبد. پس دست خالي به آرايشگاه نرويد و براي راهنمايي هايي كه براي تصميم درست به آنها نياز داريد، به خواندن اين مقاله از مجله عروسي بپردازيد.

رنگ موي آقايان

يك آرايشگاه مردانه خوب را انتخاب كنيد و كار را به آرايشگري بسپاريد كه موهاي شما را رنگ مي كند. چرا كه آنها در قبال شما مسئولند و مطمئنا نمي خواهند تا زماني كه كاملا راضي باشيد آنجا را ترك كنيد. اما بهتر است كه براي نوع رنگي كه مي خواهيد، تا حدودي ايده مشخصي داشته باشيد. به طور ايده آل تنها چند عدد عكس از رنگ مويي كه دوست داريد پيدا كنيد و سپس براي مشورت ابتدايي با آرايشگر خود آن ها را همراه داشته باشيد.

اين كار را در خانه انجام ندهيد

همانطور كه موهاي سرتان را خودتان كوتاه نمي كنيد، در مورد رنگ كردن مو هم همين تفكر را داشته باشيد. آرايشگران رنگ مو حرفه اي هستند و درباره اينكه چطور رنگ را خوب دربياورند، اطلاعات زيادي دارند. رنگ موي آقايان در سالن آرايش، ممكن است گران باشد اما مهم است كه با يك آرايشگر حرفه اي مشورت كنيد تا از درست بودن رنگ مويي كه داريد مطمئن شويد و به موهاي خود صدمه نزنيد.

انتخاب رنگ مو از روي رنگ پوست

بهترين راه براي انتخاب رنگ، اين است كه ببينيد چه چيزي به ظاهر كلي شما مي آيد. رنگ پوست و بازي با رنگ ها مي توانند به شما نشانه هايي بدهند اما يك آرايشگر خوب مي تواند به شما كمك كند با رنگ هاي بيشتري خوب بنظر بياييد. تفكر شما درباره استايل شخصي و سليقه مثل اينكه براي شب عروسي تان چطور دوست داريد لباس بپوشيد، مي تواند رنگ انتخابي شما را مشخص كند.

رنگ موي خاكستري

رنگ موي آقايان تنها براي پوشاندن موهاي خاكستري نيست و نبايد هم اينطور باشد. مردان با موي خاكستري عالي به نظر مي رسند. موي خاكستري، بسيار خاص و جذاب است و خودتان آن را بدست آورده ايد پس آن را قبول كنيد. اما اگر اين رنگ مو چيزي است كه به شما نمي آيد بهتر است بيشتر آن را استتار كنيد تا اينكه كامل بپوشانيدش. هرچه طبيعي تر اين كار را انجام دهيد بهتر است.

قبل رنگ استحمام نكنيد

قبل اينكه به آرايشگاه موردنظر خود برويد، حمام نكنيد. خودتان بايد براي رنگ كردن موي خود از قبل برنامه ريخته باشيد. دو يا سه روز قبل از زمان قرار خود با آرايشگر، ديگر حمام نرويد. اين كار به روغن هاي طبيعي اجازه مي دهد تا روي مو و پوست سر شما شكل بگيرند و به عنوان محافظي طبيعي براي مواد شيميايي موجود در رنگ مو استفاده مي شوند.

محافظت از موها

رنگ مو مي تواند باعث خشكي و صدمه به موهاي شما شود. اگر موهاي در حال ريزشي داريد، بايد از پروسه هاي سنگين رنگ كردن مو دوري كرده و روشي سبك تر را در پيش بگيريد. مطمئنا به مرداني كه نگران ريزش موي خود هستند، پروسه دوگانه يعني استفاده از دكلره و بعد رنگ، توصيه نمي شود. زيرا اين مواد به خودي خود مي توانند باعث ريزش مو شوند.براي حفظ نرمي مو بهتر است بعد از آرايشگاه، هفته اي يكبار موهاي خود را با نرم كننده شست و شو دهيد.

محافظت از رنگ مو

زماني كه موهاي رنگ شده شما عالي و مدنظر شما باشد، مي خواهيد تا زمان ممكن آن رنگ را نگاه داريد. رنگ خوب به مراقبت خانگي مناسب براي باقي ماندن نياز دارد. بايد از شامپوهايي استفاده كنيد كه مخصوص موهاي رنگ شده طراحي شده اند، شامپوهايي كه طراوت رنگ مو را نگه داشته و در برابر كم رنگ شدن و پاك شدن، از آن محافظت مي كنند. مطمئن شويد شامپوهايي كه استفاده مي كنيد بدون سولفات باشد.


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۲۹ تير ۱۳۹۷ ] [ ۱۱:۴۹:۲۹ ] [ مخبر ] [ نظرات (0) ]

موارد بي اهميت در انتخاب همسر

    بسياري از مواردي كه ما آدم ها در يك رابطه به عنوان پرچم قرمز به آن ها نگاه مي كنيم آنقدرها هم كه فكر مي كنيم جدي نيستند. در واقع پرچم قرمزها به اولويت هاي شخصي ما مرتبط است نه چيز ديگري. قبل از شروع هر رابطه اي ابتدا از خودتان بپرسيد: آيا مي توانم با اين شرايط كنار بيايم؟ اگر نمي توانيد اين پرچم قرمز شخصي شماست پس بهتر است اين رابطه هرگز شروع نشود. اما بعضي از آن ها كه بيش از حد جدي مي گيريد نمي توان پرچم قرمز به حساب آورد از جمله موارد زير با مجله جشن عروسي همراه باشيد

نداشتن خانه و زندگي مستقل

يكي از مسائلي كه از قديم پرچم قرمز به حساب مي آمد نداشتن يك خانه جداگانه از پدر و مادر مي باشد. اما اين مسئله دليلي براي رد كردن او نمي شود. آن ها دلايل خودشان را براي چنين كاري دارند. او مي داند چطور بايد پس انداز كند و براي موفقيت هاي آينده اولويت بندي دارد.

استانداردهاي ورزشي و سلامتي متفاوت

همه دوست دارند با كسي ازدواج كنند كه به يك اندازه به ارزش هاي سلامتي و ورزشي اهميت مي دهد اما براي داشتن يك رابطه خوب نيازي به اين مورد نيست. همين كه به اهداف سلامتي همديگر احترام مي گذاريد همه چيز خوب پيش خواهد رفت.

به اندازه شما تحصيلكرده نيستند

يكي از ايده آل هاي همه ما اين است با كسي كه ازدواج مي كنيم تحصيلكرده باشد. به جاي تمركز به مدرك و تحصيلات به اين فكر نماييد كه هم اكنون چگونه زندگي مي كند و چه برنامه هايي براي زندگي آينده دارد.

سبك لباس پوشيدن

خيلي از خانم ها به خاطر ايده آل نبودن سبك لباس پوشيدن فرد او را ناديده مي گيرند. فقط به خاطر اين كه مد و لباس براي شما مهم است دليل نمي شود براي او هم بايد اهميت داشته باشد و به اين معني نيست كه نمي توانيد با او رابطه خوبي داشته باشيد. مهم بهداشت شخص است لباس پوشيدن را مي توان عوض كرد.

قد كوتاه

داشتن اولويت هاي ظاهري و جسمي در انتخاب همسر آينده بد نيست اما نبايد بيش از حد به قد فرد تمركز نماييد. خيلي از زنان به مرداني كه تنها چند سانتيمتر از آن ها بلندتر هستند حتي فرصت آشنايي هم نمي دهند. قد هرگز نبايد اولويت اصلي تان باشد شخصيت افراد از اهميت بسياري برخوردار است.

فعاليت نداشتن در شبكه هاي اجتماعي

درست است كه نداشتن هيچ فعاليتي در شبكه هاي اجتماعي در دنياي تكنولوژي امروزي كمي شك برانگيز مي باشد اما نمي توان به آن به چشم مشكل نگاه كرد. شايد از اين كه نمي توانيد كنجكاوي كنيد يا سر از كارش دربياوريد عصباني بشويد اما اين نشانه خوبي است چون از نگراني هاي شما مي كاهد و بيشتر از اين كه در فضاي مجازي باشد با شما وقت مي گذراند.

سابقه طلاق

خيلي از ما به طلاق به چشم لكه ننگ نگاه مي كنيم اما به خاطر افزايش آمار طلاق اين موضوع زياد هم عجيب به نظر نمي رسد. پس نبايد تنها معيار انتخاب تان باشد. به جنبه هاي مثبت اين موضوع نگاه كنيد. به عنوان مثال: “خيلي باهوش بوده كه توانسته رابطه اي كه با او سازگار نبوده است را رها كند.” به خصوص اگر هيچ بچه اي در كار نباشد. اگر بچه دار است موضوع كمي جدي تر مي شود اما نه غير قابل تحمل. طلاق به تنهايي نبايد باعث كنار كشيدن شما بشود.

چرا تا كنون ازدواج نكرده است؟

وقتي تا سن ۳۰ يا ۴۰ سالگي ازدواج نكرده باشيد اين سوال براي مردم پيش مي آيد كه چرا او تا كنون ازدواج نكرده است. دلايل زيادي مي توان براي اين سوال آورد اما نمي توان به آن به چشم يك مشكل يا نقص نگاه نمود. شايد فقط به پيشرفت كاري فكر مي كردند. شايد فرد مناسبي را تا به حال پيدا نكرده اند و …


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۵ تير ۱۳۹۷ ] [ ۰۷:۳۴:۴۹ ] [ مخبر ] [ نظرات (0) ]
[ ۱ ][ ۲ ][ ۳ ][ ۴ ][ ۵ ][ ۶ ][ ۷ ][ ۸ ][ ۹ ][ ۱۰ ][ ۱۱ ][ ۱۲ ][ ۱۳ ][ ۱۴ ]
.: Weblog Themes By sitearia :.

درباره وبلاگ

نويسندگان
نظرسنجی
لینک های تبادلی
فاقد لینک
تبادل لینک اتوماتیک
لینک :
خبرنامه
عضویت لغو عضویت
پيوندهای روزانه
لينكي ثبت نشده است
پنل کاربری
نام کاربری :
پسورد :
عضویت
نام کاربری :
پسورد :
تکرار پسورد:
ایمیل :
نام اصلی :
آمار
امروز : 31
دیروز : 12
افراد آنلاین : 1
همه : 1254
چت باکس
موضوعات وب
موضوعي ثبت نشده است
امکانات وب

اینستاگرامی ها

  دستگاه برش لیزر  /  تور نجف /  دوربین مداربسته بیسیمسئو کار حرفه ای  / تشک بادی /  رزرو هتل /  هتل اسپیناس پالاس / ثبت آگهی رایگان / دستگاه برش لیزر / خدمات نظافتی در مشهد / باربری / بسته بندی لوازم منزل / دانلود بازی اندروید , دانلود نرم افزار اندروید

» فست فود شوئینه | اولین شعبه برند آلمانی در شرق تهران
» وادا پاو هندی | همبرگر هندی وادا پاو که مک دونالد هم نمیسازد!
» غاری دیدنی رو به ویرانی گذاشت
» عکس منتخب نشنال جئوگرافیک | اژدهای دریا
» شنیدنی هایی از آداب و رسوم مردم کاپاکانا
» بهترین میلک شیک جهان | بهترین میلک شیک دنیا کجاست؟
» عکس منتخب نشنال جئوگرافیک | غروب خورشید در بهشت
» امنیت در سفر خارجی | نکات تامین امنیت خانواده در سفر خارجی
» 5 کشور برتر برای موفقیت افراد تازه کار
» در هاوایی، مهربان بودن یک قانون است | قانون آلوها
» عکس منتخب نشنال جئوگرافیک | غرب میانه
» فرودگاه های متروکه در شهرهای مختلف جهان
» برترین جاذبه های گردشگری سوئد | دوازده جاذبه برتر گردشگری در سوئد
» بخشی تازه به چهارباغ اضافه می شود
» عکس منتخب نشنال جئوگرافیک | مبارز امواج
» مادرید روی خط Airbnb و افزایش بی رویه گردشگر
» تفریحات زمستانی در مینه سوتا | تجربه هیجان در ویسکانسین
» عکس منتخب نشنال جئوگرافیک | قهرمانان
» 5 تا از زیباترین سواحل استرالیا | نکاتی در مورد سفر
» معروف ترین تفریحات غیر عاشقانه و رهایی از احساسات
» عکس منتخب نشنال جئوگرافیک | خیابان های راجستان
» وسایل سفر به تایلند | در سفر به تایلند چه چیزی با خود ببریم؟
» مسافرت در جاده های کشور آسان تر می شود
» عکس منتخب نشنال جئوگرافیک | نمازگزاران رمضان
» 15 سفر یک روزه از بانکوک | گشت و گذار یک روزه از بانکوک
» 7 دلیل برای بازدید از داندی و آنگوس در اسکاتلند
» عکس منتخب نشنال جئوگرافیک | برمه جاوه
» سفر به زیباترین دیدنی های کشور سوئد
» سفر به کره جنوبی | چرا اکنون زمان رفتن به کره جنوبی است؟
» عکس منتخب نشنال جئوگرافیک | جنگل سکوت
» آشنایی با تندیس های نوازنده! | عجیب ترین سازهای دنیا
» هنر کاشی کاری در تکیه معاون الملک | نمایی از هنر ایرانی
» ضرورتی در اختصاص ارز دولتی به گردشگران یا حجاج نیست
» خوشگذرانی در کیش | نگینی در آب های نیلگون خلیج فارس
» عکس منتخب نشنال جئوگرافیک | کریسمس در زاگرب
» کتابخانه گویای کودکان نابینای کرمان افتتاح شد
» تاریخچه ی قهوه خانه در ایران | قدیمی ترین قهوه خانه ها
» مسجد جامع عتیق شیراز،جایی با عطر مذهب و حضور نفس حافظ شیرین گفتار
» عکس منتخب نشنال جئوگرافیک | مزرعه گل
» عمارت خسروآباد | عمارتی باشکوه در غرب ایران
» هفت رستوران برتر دبی | بهترین رستوران های دبی
» عکس منتخب نشنال جئوگرافیک | تک سوار
» زرندیه استان مرکزی | سفر به مکان های دیدنی زرندیه
» سفر به عمان | تماشای شن های داغ و روان
» حال و روز پریشان بنایی تاریخی و رو به نابودی
» بازدیدی شگفت انگیز از جاذبه های گردشگری کشور کلمبیا!
» عکس منتخب نشنال جئوگرافیک | معروفترین آمدگاه توکیو
» 9 جاذبه برتر و مکان های دیدنی شهر بوزمان
» سفر به ویتنام | ویتنام کشوری با دیدنی های بی شمار و استثنایی
» سفر به جزیره هوکایدو | جزیره ای پر جاذبه در کشور ژاپن