مراسم عروسي

با رژ لب ها بيشتر آشنا شويد

رژ لب را ميتوان اصلي ترين ابزار ميكاپ در كيف آرايش هر عروس خانمي دانست و به طور كلي هيچ ميكاپي بدون زدن رژ لب كامل نميشود. هم چنين رژلب يكي از قديمي ترين لوازم آرايش تاريخ است كه به نوعي ميشود گفت قدمتي در حدود ۴۰۰۰ ساله دارد. با اين مقاله از مجله عروسي همراه باشيد.

مواد تشكيل دهنده رژ

مواد اصلي همه رژ لب ها، صرف نظر از مقدار موادي كه استفاده ميشود، از موم به دليل حالت پذيري آن و روغن كه عموما از روغن هاي كرچك، روغن نباتي و لانونين است، تشكيل مي شود و با توجه به كيفيت اين موم ها قيمت رژ لب ها متفاوت از يكديگر است و اگر از موم مرغوبي در آن ها استفاده شود، انعطاف پذيري بالاتري داشته و گران تر است. هم چنين در ساخت رژ لب ها ممكن است از مواد طبيعي مانند ويتامين E، روغن جوجوبا، روغن آفتاب گردان، بابونه و يا رنگدانه هايي ديگر نيز استفاده شود.

اين روغن ها عموما داراي مرطوب كننده بوده و به جذب ويتامين ها كمك كرده و با توجه به آنتي اكسيداني كه دارند، از تغيير رنگ رژ لب جلوگيري كرده و به لب ها آسيب نمي رسانند. در واقع موم و روغن از مهم‌ ترين اجزاي تشكيل دهنده رژ لب ها هستند و حدود ۶۰ درصد وزن آن ها را شامل ميشوند. اين مرطوب كننده هاي سبك به ماندگاري بيشتر رژ روي لب شما كمك مي كنند؛ به اين صورت كه رنگ دانه ها را جذب پوست شما كرده و رطوبت اضافي تبخير مي شود. همچنين در صورت داشتن روغن كافي، رژ لب هاي مرغوب در برابر آب هم مقاوم مي شوند و رنگ دانه هاي آن ها به صورتي جذب لب هاي شما مي شوند كه به سختي پاك مي شود.

آنچه موجب براق شدن رژ لب به خصوص در رژ هاي مايع مي شود، وجود تركيباتي به نام هاي ميكا و سيليكا است كه در معرض نور، بيشتر خودنمايي مي كند. رژ لب هاي مات و خشك عموما موم بيشتر و روغن كمتري دارند، به همين دليل كمرنگ تر يا با درخشش كمتر به نظر مي رسند.

انواع رژ لب

انواع رژلب در دو دسته اصلي جامد و مايع تقسيم بندي ميشوند. نوع جامد بسيار مرسوم تر است كه خود به اشكال مختلف چون پن استيك (رژ پيچي)، كاسه اي، پالت رژلب و مدادي توليد ميگردند. در اين ميان رژ لب پيچي از همه معروف تر و پرفروش تر هستند به گونه اي كه هر زمان اسم اين فرآورده بيايد ابتدا ذهن ما به سمت اين رژ ميرود. نوع كاسه اي بيشتر مورد پسند ميكاپ آرتيستان حرفه اي و گريمورها است اين دسته كه به دو صورت تكي و پالتي (مجموع چند رنگ در يك تخته) توليد ميشوند به وسيله قلم مو آرايشي اجرا ميشود و امكان تركيب چند رنگ و ساخت رژ لب منحصر به فرد را ميدهد. در اين اواخر با ايده گرفتن از خط لب هاي مدادي رژلب مدادي نيز توليد شده كه از آن جهت كه اين رژ ميتواند هم به عنوان خط لب و هم رژ لب به كار رود مورد استقبال نيز بوده است.

رژ لب جامد

در كل بايد دانست كه انواع رژلب جامد داراي رنگدانه هاي قويتري نسبت به نوع مايع ميباشند. اما آنها احتياج به تجديد ۲ ساعت يكبار را دارند و چنانچه ماندگاري رژهاي جامد را بخواهيم بالا ببريم توليد كننده مجبور به استفاده از تركيبات و عناصر شيميايي بيشتري در آن است. هم چنين امكان غني سازي رژهاي جامد به عناصر مفيدي چون مرطوب كننده ها و ويتامين ها محدود است.

رژ لب مايع

رژلب هاي مايع كه در قرن حاضر ميلادي در مقياس صنعتي پا به عرصه لوازم آرايشي گذاشته از چند جهت منحصر به فرد بوده و داراي مزايايي نسبت به نوع جامد است مزايا اين نوع رژها را ميتوان به ايجاد افكت شاين بالاتر و همچنين خطا ديد و برجسته جلوه دادن لبها دانست كه ميتواند براي خانمهايي با لبهاي نازك مفيد باشد. همچنين آنها رطوبت لب را نسبت به نوع جامد بهتر حفظ كرده و امكان غني سازي آن با انواع ويتامين ها و عناصر مفيد بيشتر است و در آخر به طور معمول ماندگاري بهتري را نسبت به انواع جامد دارد و همين موضوع استفاده از تركيبات شيميايي را به طور چشمگيري در فرمولاسيون آنها پايين مي آورد. اما رژهاي مايع نيز داراي معايبي هستند كه پر رنگ ترين آنها عبارت است از كم رنگ بودن رنگ دانه ها در آنها به گونه اي كه امكان پوشش دهي و ايجاد افكت رنگي مانند رژ جامد را ندارند همچنين امكان ايجاد آلودگي در اين نوع رژ بيشتر است و لازم است مراقبت بهتري از آنها شود و پس از باز كردن درب پس از ۶ ماه تعويض گردند.


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۱ ارديبهشت ۱۳۹۷ ] [ ۰۸:۴۷:۳۳ ] [ مخبر ] [ نظرات (0) ]

تالار بهتر است يا باغ عروسي ؟

وقتي عروس و داماد به برگزاري جشن عروسي شان فكر مي كنند اولين چيزي كه فكرشان را مشغول مي كند اين است كه مراسم را در تالار برگزار كنند يا باغ عروسي. در اين مقاله از مجله عروسي قصد داريم به مقايسه مواردي بين تالار و باغ عروسي بپردازيم پس با ما همراه باشيد.

اولين موردي كه بايد به آن توجه كرد فصل برگزاري جشن است. باغ عروسي براي فصل‌هاي بهار و تابستان مناسب است در حالي كه تالارها با داشتن سيستم گرمايش و سرمايش مناسب در هر چهار فصل امكانات لازم را دارند. البته برخي باغ‌ها براي رفع مشكل سرما در زمستان سالن سرپوشيده دارند كه بايد هزينه‌اي جداگانه بابت آن پرداخت كنيد كه شايد هزينه اضافي باشد.

باغ ها معمولاً در خارج شهر هستند و تالارها در داخل شهر. طي كردن مسافت طولاني براي رسيدن به محل براي مهمانان گاهي سخت است. خارج شهر ترافيك ندارد، ولي پيدا كردن مكان براي مهمانان گاهي با سردرگمي همراه است كه با دادن كروكي به آنها اين مشكل رفع مي شود. مشكل تالارهاي داخل شهر ترافيك خيابان‌ها است كه در انتخاب تالار بايد مد نظر قرار بگيرد. چه باغ را براي خودتان در نظر مي گيريد چه تالار، به محل پارك ماشين مهمانان نيز فكر كنيد.

خيلي مهم است كه غذا در اين شب خاطره‌انگيز براي مهمانان درست سرو شود. يكي از مواردي كه در اجاره باغ بايد به آن فكر كنيد، مسآله گرم ماندن غذا است زيرا در فضاي باز غذا سريعتر سرد مي شود.

اگر خودتان باغي را براي جشن در نظر گرفته‌ايد، به تأمين برق مورد نياز آن توجه كنيد. مطمئن باشيد كه اين مكان قادر به تأمين برق چراغاني ها و گروه موسيقي خواهد بود. اجاره موتور برق براي حل اين موضوع فكر خوبي است.

حتماً اگر قرار است در يك باغ مراسم عروسي خود را برگزار كنيد به وضعيت هوا نيز توجه داشته باشيد، باريدن باران و وزيدن باد مي تواند مراسم را به كل به هم بزند.

مورد مهم ديگر در انتخاب باغ عروسي يا تالار كه بايد مد نظر داشت هزينه ورودي است. براي اجاره باغ‌ها بايد هزينه بيشتري را پرداخت كنيد. اگر از نظر مالي مشكل داريد، در انتخاب باغ محدود خواهيد شد.

كيفيت عكس ها و فيلم ها در تالار به دليل بسته بودن فضا و نورپردازي محيط بهتر از فضاي باز خواهد بود. در فضاي باز به خصوص وقتي هوا تاريك شود بايد منتظر پايين آمدن كيفيت عكس ها باشيد.

اگر تعداد مهمانانتان زياد نيستند، انتخاب تالار براي شما از نظر هزينه بسيار به صرفه تر خواهد بود. در اين موارد انتخاب باغ هزينه هايي اضافي متحمل شما خواهد كرد.

بسته بودن فضاي تالار عروسي كمك مي كند تا خدمات بهتر و شكيل تر به مهمانان ارائه شود، در صورتي كه باز بودن فضاي باغ اين امكان را از برگزاركنندگان خدمات مجالس مي گيرد. هم چنين برنامه ريزي و زمان بندي براي پذيرايي و چيزهاي ديگر در تالار راحت تر است.


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۱ ارديبهشت ۱۳۹۷ ] [ ۰۸:۴۷:۲۲ ] [ مخبر ] [ نظرات (0) ]

راهنماي خريد سرويس قاشق چنگال جهيزيه

در گذشته هاي دور، در ميان آمريكاييان و اروپاييان دو سه نسل قبل، اين رسم معمول بود كه در مهمانيها هركس ‌بايد قاشق چنگال و چاقوي غذاخوري خود را همراه ميبرد. علت آن هم بيشتر اين بود كه شايد معدودي از خانواده‌ها داراي تعداد كافي وسايل غذاخوري براي همه مهمانان خود بودند. بنابراين هركس به قصد مهماني از خانه خود بيرون مي‌رفت، معمولا يك قاشق و دو چاقو، يكي براي نان و ديگري براي گوشت در جيب خود گذاشته يا به بند جليقه خود مي‌آويخت. اگر كسي هم وسيله جديدتري مانند چنگال نيز در خانه داشت، آن را همراه خود ميبرد.

اما اين روزها شرايط تغيير كرده است. سرويس قاشق چنگال با اشكال و طرح‌هاي مختلف در بازار موجود است و چيدمان سفره‌ها را تغيير داده است. در اين مقاله از مجله عروسي قصد داريم به بررسي نكات موردتوجه هنگام خريد سرويس قاشق چنگال براي جهيزيه عروس خانم بپردازيم.

جنس قاشق چنگال

يكي از مهم ترين مواردي كه در خريد سرويس قاشق چنگال بايد به آن توجه كرد، ضد خش بودن، عدم تغيير رنگ (به اصطلاح سياه شدن) و امكان شست و شوي آنها با ماشين ظرفشويي است، پس به سراغ قاشق و چنگال هاي فانتزي كه تنها زيبايي دارند نرويد، كارايي و كيفيت را در اولويت انتخاب خود قرار دهيد، همچنين حتما سرويس هاي داراي گارانتي را تهيه كنيد و از فروشنده در صورت تغيير رنگ و ايجاد خط و خش ضمانت بگيريد. سرويس‌هاي قديمي ساخته شده از استيل سبك و نازك و داراي دسته‌هاي چوبي، براي قراردادن در ماشين‌هاي ظرفشويي امروزي مناسب نيستند.

امروزه سرويس قاشق چنگال را بيشتر از استيل يا همان فولاد ضدزنگ ميسازند. بهترين جنس قاشق و چنگال تركيبي از استيل و عناصري مانند واناديوم و تيتانيوم است كه براي جلوگيري از زنگ زدن آن، عناصري مثل نيكل و كروم نيز به اين تركيب اضافه ميشود.

مارك قاشق چنگال

اگر بخواهيم مارك قاشق و چنگال خوب را به شما معرفي كنيم بايد بگوييم، انتخاب يك برند مناسب براي هر وسيله اي تا حد زيادي بستگي به بودجه شما براي آن كالا دارد، اما به طور كلي بهترين مارك سرويس قاشق و چنگال به ترتيب متعلق به برندهاي چون سرويس قاشق و چنگال بوگاتي، سولايتر، وي ام اف،سرويس قاشق و چنگال زولينگن آلمان ، سرويس ام جي اس و نيولايف است كه با توجه به خارجي بودن برند ها قيمت نسبتا بالايي در مقابل برندهاي ايراني مثل استيل پاشا، زرناب، ناب استيل، استيل ايران دارند. به طور كلي امروزه سرويس قاشق و چنگال هاي آلماني و ايتاليايي به دليل قيمت بالا طرفداران كمتري دارند و سرويس هاي ايراني اكثرا براي هتل ها و ادارات مورد استفاده قرار ميگيرند و سرويس قاشق چنگال هاي چيني به دليل كيفيت و قيمت مطلوب بازار مصارف خانگي را به خود اختصاص داده اند.

اجزاي سرويس قاشق و چنگال

قبلاً سرويس قاشق ‌چنگال، از يكسري قاشق ‌و چنگال غذاخوري اصلي ‌همراه يك سرويس مخصوص دسرخوري، چايخوري و مرباخوري و كارد و چنگال كيك‌خوري تشكيل شده بود، اما امروز انواع كفگير، ملاقه، قاشق‌هاي مخصوص سوپ و بستني و گيره سالاد نيز آنها را همراهي ميكند.

تكه‌هاي مختلف يك سرويس قاشق‌ و كارد و چنگال با هر سبكي كه باشد، چه مدرن و چه آنتيك، تاثير زيادي بر جلوه چيدمان ميز ميگذارد، اما امروزه، كمتر پيش مي‌آيد از سرويس‌هاي كامل كارد و چنگال براي سرو غذا در يك ضيافت شام استفاده ‌شود و اغلب افراد از كارد و چنگال و قاشق غذاخوري و چايخوري به شكل معمول خود استفاده ميكنند.

براي داشتن يك خريد مناسب پيش از هر چيز مشخص كنيد به چه تعداد قاشق و چنگال نياز داريد، قاشق و چنگال به شكل عددي، دستي، جيبي به صورت ست هاي ۱۲، ۲۴، ۳۰، ۹۲، ۱۳۶،۱۲۴، و ۱۴۸ پارچه با جعبه چوبي و چرمي و يا كنسولي عرضه مي شود. بسياري از خانم‌ها معتقدند سرويس‌هاي كنسولي خيلي شيك‌تر از سرويس‌هاي سامسونيتي است اما پيش از خريد حتما به فضاي خانه و سبك مبلمان خود دقت كنيد، چرا كه سرويس هاي كنسولي براي خانه هاي كوچك با مبلمان مدرن اصلا مناسب نيست. در عين حال در نظر داشته باشيد از نمايندگي‌هايي خريد كنيد كه ضمانت و گارانتي لازم را براي محصولات خود داشته باشند.

اگر قاشق و چنگال دم‌دستي نياز داريد بهتر است آنها را به صورت عددي تهيه و به تعداد مورد نياز خود آنها را خريداري كنيد. توجه كنيد برخي از اجزاي سرويس‌ها كمتر به كار مي‌آيند و شايد اصلا در زندگي روزمره مورد نياز نباشند.


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۳۰ فروردين ۱۳۹۷ ] [ ۰۸:۱۰:۱۸ ] [ مخبر ] [ نظرات (0) ]

آموزش بافت مو تيغ ماهي حرفه اي

بافت مو روش ها و مدل هاي مختلفي دارد كه اگر آنها را ياد بگيريد مي توانيد موهايتان را به شكل هاي زيبا و متنوع ببافيد و از شكل و مدل آن لذت ببريد. بافت مو تيغ ماهي براي خانم هايي كه مي خواهند موهايشان را خيلي زود درست كنند و با آن راحت باشند مناسب است. مي توانيد اين مدل مو را به صورت مرتب و براق يا به صورت نامرتب و شل و حتي خيس درست كنيد. در هر صورت درست كردن آن بسيار آسان است و اگر تكنيك آن را ياد بگيريد مي توانيد براي موهاي بلند و كوتاه و به صورت باز يا شينيون آن را بكار بگيريد. در اين مقاله از مجله عروسي قصد داريم به آموزش بافت مو تيغ ماهي بپردازيم پس مثل هميشه با ما همراه باشيد.

بافت مو تيغ ماهي

قبل از شروع كار ابتدا كمي از ژل مو استفاده كنيد تا بافت خيس درست كنيد، يا براي مدلي شيك تر مي توانيد با موهاي موج دار يا حالت دار كارتان را شروع كنيد.

سپس بايد موها را به دو بخش مساوي تقسيم كنيد، البته گاهي اوقات فقط قسمتي از مو را براي بافتن انتخاب مي كنند. سمت راست موها را با دست راست نگه داريد و با دست چپ بخش كمي از موها را از بيرون بخش سمت چپ برداريد و به داخل بخش سمت راست ببريد.

براي سمت ديگر هم همين كار را تكرار كنيد. بخش چپ موها را با دست چپ نگه داريد و با دست راست خود بخش كمي از موها را از بيرون بخش سمت راستيي برداريد و به داخل بخش سمت چپ ببريد.

با برداشتن بخش هاي كمي از موها اين كار را تكرار كنيد و آنها را ضربدري ببافيد تا به نوك موها برسيد.

پس از اينكه بافت كامل شد با كش انتهاي آنها را محكم كنيد و با اسپري تافت آنها را مرتب كنيد تا موهايتان براق و مرتب به نظر برسند. براي آن كه اين مدل بافت بچگانه به نظر نرسد، حتما تا انتهاي موها را ببافيد.


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۳۰ فروردين ۱۳۹۷ ] [ ۰۸:۱۰:۰۲ ] [ مخبر ] [ نظرات (0) ]

صداقت ؛ لازمه ي زندگي مشترك

معمولاً پس از عروسي و رفتن به منزل مشترك، تصور و شناخت زوجين از هم دستخوش تغيير و تحول مي شود به گونه اي كه به تدريج آن احساسات قبلي فروكش كرده و از شور و اشتياق سابق خبري نخواهد بود و در اين ميان عقل و منطق و يكدلي و صداقت است كه كشتي خانواده را به سلامت به منزل مقصود خواهد رساند. نقطه مقابل آن عدم صداقت است. صادق نبودن يكي از پنج عامل تخريب‌كننده زندگي مشترك است. صادق نبودن محبتي را كه زن و شوهر به همديگر دارند نابود ميكند.

وقتي رابطه‌اي توأم با صداقت و يكرنگي با همسر خود داشته باشيم، افكار، احساسات، دلتنگي‌ها و مشكلاتمان را راحت و بدون هيچ نگراني با او در ميان ميگذاريم. اكثر زوجين عادت كرده‌اند كه احساسات واقعي خود را پيش همسر خود انكار كنند و همين مسأله باعث ايجاد فاصله ارتباطي ميان زوجين ميشود ولي وقتي صداقت را انتخاب كرده و آن را برنامه كاري خود قرار دهيم، ميتوانيم احساسات و نگراني‌هاي خود را با همسرمان بازگو كنيم تا همسرمان پي به احساسات دروني ما ببرد.

براي صادق بودن در رابطه زناشويي ، شما نيازمند كسب مهارت‌هاي جديد و درك جديد هستيد. مهمترين نكاتي كه در اين رابطه بايد بياموزيد عبارتند از:

– تمرين روراستي و صداقت با ابراز و بيان احساسات در لحظه و تشويق همسرتان به اينكه بگويد چه چيزي شنيده و و چه حسي پيدا كرده است.
– صداقت جرأت ميخواهد، خصوصاً جرات خطر كردن.
– زن و مرد صادق، خودپذيري را تمرين ميكنند، مسئوليت افكار و احساسات خود را ميپذيرند، با يكديگر همكاري ميكنند و ارتباط روشن و صريحي دارند.

صداقت انواعي دارد كه توضيح درباره آنها ميتواند به درك مناسبتر اين نياز عمده كمك كند:

صداقت عاطفي

به معناي بيان واكنش‌هاي عاطفي مثبت يا منفي نسبت به وقايع زندگي به خصوص بيان واكنش‌هاي عاطفي در مورد رفتارهاي همسر است. بعضي از زن و شوهرها در ابراز واكنش‌هاي مثبت چندان مشكلي ندارند، ولي ابراز واكنش‌هاي منفي برايشان سخت است. در اين مورد، همسران ابتدا بايد مهارت‌هاي مناسب ارتباطي و نحوه بيان خواسته‌ها را ياد بگيرند و در مرحله بعد، بايد بتوانند احساسات خود را به راحتي بيان كنند.

 صداقت در مورد گذشته

صادق بودن در مورد گذشته يا صداقت تاريخي ارائه اطلاعاتي درباره سوابق شخصي و به خصوص نقاط قوت و ضعف شخصي است. شايد سؤال شود كه تا چه حد مي‌توان گذشته خود را به همسر گفت. واقعيت آن است كه در اين مورد نمي‌توان حكم كلي داد و پاسخ بستگي به شرايط زوج‌ها دارد، ولي از يك نكته نبايد غافل بود؛ اينكه صداقت با همسر درباره گذشته بيشتر ناظر بر احساسات صادقانه با اوست، نه بيان حقايق با وي.

صداقت در مورد زمان حال

صداقت درباره زمان حال به در ميان گذاشتن وقايع زندگي روزمره با همسر مربوط مي‌شود. در اين زمينه، زن يا شوهر بايد در مورد فعاليت‌ها و اقدامات روزانه‌‌اي كه انجام مي‌دهد به همسرش اخباري بدهد. اين مسئله به خصوص در فعاليت‌هايي كه بر همسر اثر مي‌گذارند حياتي‌تر و لازم‌تر است.

در زندگي خوب و موفق، زن و شوهر به هم نوعي وابستگي متقابل پيدا مي‌كنند و اين ارتباط براي برنامه‌ريزي روزانه و هماهنگ ساختن فعاليت‌ها ضروري است. اما در زندگي ناموفق، هر يك از طرفين درگير كارهاي خاص خود مي‌شوند و برنامه‌هاي روزانه خاص خود را دارند. به اين حالت «زندگي دوم محرمانه» گفته مي‌شود. در واقع، يكي از طرفين درگير شكلي از زندگي كاملاً خصوصي مي‌شود كه طرف ديگر از آن خبر ندارد. بايد توجه داشت كه اين زندگي خصوصي كاملاً محرمانه، مانعي غيرضروري در مسير حل مشكلات زندگي مشترك است و كاملاً برخلاف هدف تشكيل خانواده و زندگي مشترك است. صداقت در زمان حال به معناي عبور از اينگونه زندگي‌هاي محرمانه ثانوي است. براي اينكه به صداقت در زمان حال دست پيدا كنيد سعي كنيد تا آنجا كه مي‌توانيد همسرتان را در جريان برنامه‌هاي روزانه خود قرار دهيد. بيان صادقانه‌ برنامه‌ها و فعاليت‌هاي روزانه به همسر از طرف مرد يا زن، از احتمال بروز مشكل يا بحران در زندگي تا حد زيادي مي‌كاهد.

صداقت در مورد آينده

اين نوع صداقت مربوط است به توضيح طرح‌ها و برنامه‌هايي كه زن و شوهر براي زندگي آينده‌شان طراحي كرده‌اند. گفت‌وگو و توضيح درباره جزئيات طرح‌ها و تقاضاي مساعدت، همفكري، همكاري و همراهي از همسر، يك راهكار مهم محسوب مي‌شود. سعي كنيد در انتهاي هر هفته زماني را به طرح برنامه‌ها و اهداف و فعاليت‌هاي مربوط به روزها و ماه‌هاي آينده اختصاص دهيد و به طور مشترك با همسر خود در اين باره همفكري و برنامه‌ريزي كنيد.


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۳۰ فروردين ۱۳۹۷ ] [ ۰۸:۰۹:۴۶ ] [ مخبر ] [ نظرات (0) ]

ايده هايي براي مدرن كردن دكوراسيون آشپزخانه

از آنجايي كه امروزه اغلب آشپزخانه‌ها مشرف به اتاق پذيرايي هستند توجه به دكوراسيون آشپزخانه امري مهم است. براي ايجاد دكوراسيون ساده و ارزان و در عين حال شيك و جذاب بايد چشمانتان را بيش از گذشته بر روي سليقه و اعتماد بنفس خود باز كنيد. در اين مقاله از مجله عروسي به بررسي چند ايده براي جذاب تر كردن دكوراسيون آشپزخانه خواهيم پرداخت.

دكوراسيون آشپزخانه

هميشه در آشپزخانه‌ها جنگ به راه است؛ جنگ بين فضا و تركيب. هر چه باشد آشپزخانه محل نگهداري وسايل زيادي است كه بايد با دقت و ظرافت كافي در جاي مناسبشان قرار بگيرند. اما گاهي داشتن يك آشپزخانه مدرن و امروزي با دكوراسيون خاص، خودش ممكن است فضاي زيادي را هدر دهد. اين وسط كسي برنده ميدان است كه بتواند بين فضا و دكوراسيون تعادل برقرار كند.

پيش از اقدام به آراستن آشپزخانه بايد خود را از شر وسايل اضافي و كهنه اي كه مدت هاست بلااستفاده باقي مانده اند خلاص كنيد. اين وسايل مي توانند قابلمه هاي خراب شده و از كار افتاده، ظروف پلاستيكي بي كاربرد يا بسيار كم كاربرد و يا كهنه ها و لكه هاي قديمي باشند.

بعضي خانوم ها تصور مي كنند كه قرار دادن آبميوه گيري، ساندويچ ساز و … روي كابينت آشپزخانه باعث ميشود كه اين مكان مدرن تر به نظر برسد در حالي كه اينگونه نيست. هر چه سطح كابينت خلوت تر باشد آشپزخانه مرتب تر و شيك تر به نظر مي رسد.

تمام ظروف و وسايل برقي و …. را در نظر بگيريد و آن ها را بر اساس ميزان نيازتان تفكيك كنيد. شما هر روز از اين وسايل برقي جاگير استفاده نمي كنيد پس بهتر است آن ها را جمع كنيد. به عنوان مثال شما هر روز آشپزي ميكنيد پس ادويه جات، قابلمه هاي اصلي، ملاقه ها و احتمالا دستگاه غذا ساز خود را هر روز لازم داريد. وسايلي كه بيشتر استفاده مي شوند را در بخش هاي جلوتر كابينت ها و وسايل كم كاربرد را عقب تر بچينيد. همچنين سعي كنيد وسايل خيلي سنگين را در كابينت هاي بالا يا خيلي پايين قرار ندهيد تا دست و كمر شما هنگام برداشتن آن ها زياد تحت فشار قرار نگيرند.

استفاده از ديوار و سقف

مي توانيد با اتصال گيره هاي مخصوص به يك ديوار از آشپزخانه قابلمه هايتان را روي ديوار آويزان كنيد. هم چنين مي توانيد ميله هايي را در سقف بچسبانيد و قابلمه هايتان را به آن آويزان كنيد. حتما در لحظه اول به اين فكر مي كنيد كه اين كار ممكن است نماي خوبي نداشته باشد، ولي اگر ظروفتان را درست انتخاب كنيد خواهييد ديد كه چقدر جذابيت دكوراسيون آشپزخانه را بيشتر مي كند.

دكوراسيون آشپزخانهچسباندن عكس روي درب يخچال ممنوع

ديگر زمان آن روزها گذشته كه درب يخچال و فريزهاي خانه پر ميشد از عكسها و يادگاريهاي قديمي. درب يخچال نه آلبوم خانوادگي شماست و نه كتابخانه شخصي‌تان. به خصوص اينكه اين عكسها و يادگاريها گاهي تا ماهها و حتي سال‌ها روي درب يخچال باقي ميمانند و آنقدر جلوي چشم هستند كه ديگر اثر خودشان را روي قلب و ذهن آدم از دست ميدهند.

چسباندن استيكرهاي پيتزافروشي محل يا آژانس كه ديگر يك خطاي بزرگ است. اگر خيلي به آنها نياز داريد ميتوانيد آنها را به كناره‌هاي يخچال كه ديد ندارند، بچسبانيد.

استفاده از ظروف زيبا در تزيين آشپزخانه

اين روزها ديگر كسي همه فضاي آشپزخانه را با كابينت‌هاي سرتاسري نمي‌پوشاند. طراحان دكوراسيون معمولا بالاي گاز يا ديوارهاي كناري آشپزخانه طاقچه‌هايي نصب ميكنند و ظرف‌ها را در معرض ديد قرار ميدهند. شايد شما از بهترين جنس كابينت با زيباترين رنگها براي چيدمان آشپزخانه‌تان استفاده كرده باشيد اما كابينت‌ها زماني زيباتر ميشوند كه مكملهايي داشته باشند؛ اجناسي از جنس لوازم مخصوص آشپزخانه. پس چرا به اين فكر نيستيد كه ظرف‌هاي سراميكي رنگي‌تان را جوري در دسترس قرار دهيد كه هر روز ديدنشان لذت ببريد.

وجود امكانات بي نظير در آشپزخانه هاي ميتواند به كاربردي تر شدن فضاهاي داخلي آشپزخانه كمك كند. شلف ها يكي از اين امكانات هستند. شلف، عنصري كاربردي براي خانه اي زيبا محسوب مي شود و به شما كمك ميكند تا از ديدن وسايل و لوازم دكوري آشپزخانه تان لذت ببريد. البته توجه داشته باشيد كه استفاده بيش از حد از لوازم دكوري در آشپزخانه نه تنها آن را زيباتر نخواهد كرد بلكه نتيجه عكس دارد.

توجه به قانون مثلث طلايي

به عقيده كارشناسان طراحي هر آشپزخانه‌اي براي خودش يك مثلث طلايي دارد كه نبايد تحت هيچ شرايطي قاعده آن به هم بخورد. اين مثلث با اتصال سينك ظرفشويي، اجاق گاز و يخچال درست ميشود كه درواقع هريك از آنها بايد در يك راس مثلث فرضي در آشپزخانه قرار داده شوند.

استفاده از لامپ هاي مناسب

آشپزخانه‌ها حسابي بايد پرنور باشند تا هم زيبايي رنگ كابينت‌ها بيشتر به چشم بيايد و هم حاصل دست بانوي خانه بيشتر بدرخشد. هر آشپزخانه‌اي بايد تعداد زيادي چراغ سقفي داشته باشد. هم چنين مي توانيد براي بهتر جلوه دادن دكوراسيون آشپزخانه از لامپ هاي LED در سقف و يا زير كابينت ها استفاده نماييد.

نوسازي كابينت ها

اگر كابينت هايتان تكراري و قديمي شده نيازي نيست در فكر تغيير مدل آنها باشيد. كافي ست درب كابينت ها را جدا كرده و رنگ بزنيد. هم چنين مي توانيد از روكش هاي مخصوص كابينت استفاده كنيد و سطح خراب شده كابينتها را با روكش بپوشانيد. در صورت لزوم دستگيره ها را هم عوض كنيد و از دستگيره هاي ظريف و سبك مدرن استفاده كنيد تا جلوه كابينت هايتان بيشتر شود.

استفاده از فرش و قاليچه در آشپزخانه ممنوع

خيلي از وقت است كه استفاده از فرش و قاليچه براي آشپزخانه از دور خارج شده است. از آنجايي كه آشپزخانه‌هاي امروزي با طراحي خاصشان ديگر كم كم دارند به قسمتي از سالن پذيرايي تبديل ميشوند، براي سطح زمين آشپزخانه هم بايد درست تصميم بگيريد. جنس سطح آشپزخانه بايد با جنس باقي سطوح خانه همخواني داشته باشد. حالا از نظر بافت نشد اما از نظر رنگ، بهتر است رنگ سراميك‌هاي آشپزخانه با سراميك بيرون يكي باشد.

استفاده از جزيره به جاي ميز غذاخوري

پيش از اينها همه در آشپزخانه‌هايشان يك ميز غذاخوري كوچك داشتند به خصوص آن زمان كه آشپزخانه‌ها بزرگ بودند و مانند باقي اتاق‌هاي خانه چهار ديواري محسوب ميشدند. اين روزها ديگر آشپزخانه‌ها آنقدر بزرگ نيستند كه بتوانند همه اعضاي خانواده را با هم در خودشان جاي دهند. بنابراين گذاشتن يك نيمكت بزرگ يا ميزغذاخوري در آشپزخانه نه ديگر باب ميل است و نه مناسب با فضا. طراحان داخلي در بازسازي خانه‌ها اولين كاري كه انجام مي‌دهند اين است كه ميز آشپزخانه را برمي‌دارند و به جاي آن از يك ميز اپن بزرگتر با صندلي‌هاي خاص استفاده ميكنند يا جزيره‌ها را به آشپزخانه مي‌آورند و دور تا دورش صندلي ميگذارند.

البته توجه داشته باشيد كه در هر آشپزخانه نبايد از جزيره‌ها استفاده كرد. درست است كه جزيره‌ها اين روزها بسيار باب ميل هستند و نشانه‌اي از طراحي مدرن آشپزخانه‌ها ولي اگر به قدر كافي براي جا دادن آنها فضا در اختيار نداشته باشيد آن وقت آشپزخانه نه فقط مدرن و امروزي نميشود بلكه محل تنگ و باريكي به‌نظر مي‌رسد كه فقط كار كردن در آن سختتر شده است. انتخاب يك جزيره نامناسب با ابعاد ناجور و حتي بد قرار دادن آن در فضا ممكن است خيلي برايتان گران تمام شود.

دكوراسيون آشپزخانه

استفاده از گل در آشپزخانه

استفاده از گياهان زينتي ميتواند محيط آشپزخانه شما را زنده كند و به آن حس شادابي و طراوت ببخشد. مي توانيد با نصب انواع شلف هاي ديواري چوبي و قرار دادن گلدان هاي زيبا روي آن فضاي آشپزخانه خود را مدرن و زيباتر از هميشه كنيد.


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۳۰ فروردين ۱۳۹۷ ] [ ۰۸:۰۹:۲۹ ] [ مخبر ] [ نظرات (0) ]

آيا همسرتان دچار وسواس است؟

وسواس يكي از شايع‌ترين، پيچيده‌ترين و آزاردهنده‌ترين اختلالات رواني است و زيرمجموعه بيماري هاي اضطرابي ميباشد. وسواس در تعريف كلي، فكر، احساس، انديشه يا تصوير ذهني مزاحم است و اجبار هم رفتاري آگاهانه و عودكننده را شامل ميشود كه نام آن O.C.D يا Obsessive Compulsive Disorder يا اختلال وسواسي اجباري ميباشد. در اين مقاله از مجلهعروسي به بررسي كامل وسواس، دلايل، علائم و راه حل براي درمان آن خواهيم پرداخت.

ريشه بيماري وسواس اضطراب ميباشد كه به دو شكل فكري و عملي بروز ميكند. درواقع وسواس عملي علامت‌هاي وسواس فكري را دارد. افرادي كه دچار افكار وسواسي هستند مدام مضطرب ميشوند و انجام عمل وسواسي اضطرابشان را كاهش مي‌دهد و چنانچه فردي در مقابل انجام عمل وسواسي مقاومت كند، اضطرابش بيشتر و بيشتر خواهد شد.

افراد وسواسي بدون اينكه بخواهند در ذهنشان افكار مزاحمي شكل ميگيرد. بگذاريد برايتان بگويم چرا شير آب مدت‌هاست كه باز است، همسر شما يكبار دستانش را ميشويد، اما درست وقتي كه ميخواهد شير آب را ببندد، فكري به سراغش مي‌آيد: «دستانت هنوز كثيف هستند، ممكن است بيمار شوي» او به ناچار دوباره دستانش را مي‌شويد، اينبار مواد شوينده‌ بيشتري استفاده ميكند اما باز هم وقتي ميخواهد كارش را تمام كند، اين فكر به سراغش مي‌آيد و اگر بخواهد به آن بي محلي كند، دچار اضطراب ميشود.

وسواس شستشو معروف‌ترين انواع وسواس است اما فقط به همين جا ختم نميشود. فردي كه وسواس دارد به دليل ترس از اتفاقات فاجعه‌آميز به طور بيمارگونه‌اي همه چيز را كنترل و بررسي ميكند؛ مثلا شيرگاز را از ترس آتش‌سوزي بارها ميبندد و بسته بودنش را كنترل ميكند. از ترس دزد در خانه‌ را بارها قفل ميكند و بعد باز هم كنترل ميكند كه حتما قفل شده باشد. گزارش كاري‌اش را صد بار ميخواند تا غلط املايي و انشايي نداشته باشد. از نظر او هرچيزي دقيق بايد سر جاي خودش باشد، گلدان در مركز ميز قرار گيرد و تابلوي روي ديوار يك ميليمتر هم كج نباشد. وسواسي ها حتي گاهي داراي افكار خشونت‌آميز هستند و فكر ميكنند مبادا كسي را با چاقو بكشند؛ اين فكر، ناخودآگاه آغاز ميشود و آنقدر ادامه مييابد كه فرد وسواسي براي جلوگيري از قتل و كشتن اشخاص غريبه يا خودي، ديگر دست به چاقو نميزند كه هيچ، هر چه چاقو و قيچي و وسيله تيز باشد، از خودش دور ميكند. فرد مبتلا به وسواس دائماً در ذهنش اضطراب وقوع فاجعه، قدم ميزند و براي همين به‌شدت كنترلگر ميشود.

درمان وسواس

درست است كه ديدن اين رفتارهاي همسرتان زندگي را برايتان جهنم ميكند اما قرار ما اين است كه هر صورت مسأله‌اي را حل كنيم پس بايد راههاي مختلف را بيازماييد تا به جواب درست برسيد.

فراموش نكنيد همسرتان فقط وسواس دارد، همين. او همان مرد مهربان يا زن وفادار و كدبانويي است كه به همسري انتخاب كرديد، حال دچار يك مشكل شده است پس در عشق و علاقه‌تان خللي ايجاد نكنيد. مطمئن باشيد كه همسرتان از اين كارها و تكرارها لذت نميبرد، بلكه يك نيروي دروني او را وادار ميكند براي رفع اضطراب و ناامني‌اش اين كارها را انجام دهد. در حقيقت همسرتان بيمار است. وقتي به او به چشم يك بيمار نگاه كنيد بيشتر ميتوانيد در كنارش باشيد و كمكش كنيد تا وقتي كه فكر نماييد او از عمد ميخواهد آزارتان دهد.

بهتر است به عنوان نزديك‌ترين فرد به او كمي در مورد بيماري وسواس مطالعه كنيد و از افراد آگاه در اين زمينه كمك بگيريد.

وسواس از بيماري هاي اضطرابي است پس سعي نماييد با فراهم كردن آرامش براي همسرتان كاري كنيد كه اضطراب كمتري را تجربه كند. هر چه اضطرابش بيشتر شود، اعمال وسواسي بيشتري از او سر ميزند.

همسرتان را متقاعد كنيد كه به يك روانشناس مراجعه كند. گاهي بايد ريشه اين افكار و رفتارها پيدا شود. شايد لازم باشد از دارو استفاده شود. در هر صورت يك روانشناس متخصص ميتواند در طول مسير همراهتان باشد.

صبور باشيد و براي اصلاح همسرتان عجله نكنيد، اگر حتي براي او دارو تجويز كردند، اين بدان معني نيست كه با خوردن چند قرص مثل زماني كه گلو درد داريد نشانه‌هاي بيماري از بين برود بلكه مشكلات رواني اصولاً دوره‌ درماني طولاني تري را طلب ميكنند. در قدم اول شدت تظاهرات وسواسي كم ميشود تا كم كم به طور كل برطرف شود.

عشق شما به همسرتان، تحمل وضعيت موجود و كمك گرفتن از يك فرد متخصص ميتواند سه ضلع مثلث درمان همسر وسواسيتان باشد. فراموش نكنيد زندگي با يك شخص وسواسي، هر چند سخت و طاقت فرساست، اما هر مشكلي راه حلي دارد. كافيست بخواهيد كنار همسرتان باشيد و به او كمك كنيد.


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۳۰ فروردين ۱۳۹۷ ] [ ۰۸:۰۹:۱۶ ] [ مخبر ] [ نظرات (0) ]

آموزش گره كراوات ترينيتي (Trinity knot)

اين گره زيبا داراي سه بخش متقارن بوده و از نظر فرم بسيار شبيه هرم مي باشد. گره ترينيتي مانند گره الدرج، يك نوآوري نسبتاً جديد است كه با ايجاد تصويري چشم نواز طرفداران زيادي پيدا كرده است. اما از طرفي اين گره بسيار ساده تر از گره الدرج بوده و پارچه كم تري براي آن مورد نياز مي باشد. در نگاه اول ممكن است نحوه گره زدن آن كمي مشكل به نظر رسد، اما اين كار در واقع نسبتاً ساده است و با چند حركت بسيار سريع انجام مي شود. كراوات هاي بدون طرح و ساده، به دليل قابل مشاهده بودن شكل گره، براي گره ترينيتي مناسب تر است. طرح هاي پر نقش و نگار باعث محو و پنهان شدن طرح گره مي گردد اما با انتخاب درست و مناسب طرح هاي خالدار ريز در يك كراوات رنگ روشن و برخي از طرح هاي راه راه، مي توان يك شكل مثلثي زيبا را ايجاد كرد. البته براي خلق جلوه هاي بصري بيشتر در گره نياز به تمرين و آزمون و خطاي زيادي است. در اين مقاله از مجله عروسي قصد داريم به آموزش گره كراوات ترينيتي براي آقا داماد هاي عزيز بپردازيم پس با ما همراه باشيد.

آموزش گره كراوات ترينيتي

آموزش گره كراوات

ابتدا قسمت پهن كراوات را در سمت راست و قسمت باريك را در سمت چپتان قرار دهيد. سپس قسمت باريك را از روي قسمت پهن رد كرده و از پايين وارد حلقه ايجاد شده، كنيد. وقتي قسمت باريك را از داخل حلقه گردن رد كرديد آن را به سمت بيرون بياوريد طوري كه در سمت راست بدنتان باشد.

مجدداً سر باريك كراوات را بگيريد ولي اينبار آن را از زير قسمت پهن رد كنيد و آن را به سمت چپ بكشيد. سپس از بالا وارد حلقه كنيد طوري كه دوباره سر آن به سمت راستتان بيايد.

سر قسمت باريك را گرفته و از روي گره اي كه ايجاد شد رد كنيد و به سمت چپ بياوريد و دوباره از پايين آن را وارد حلقه دور گردن كنيد. سپس طبق شماره ۸ تصوير، سر باريك كراوات را از داخل حلقه ايجاد شده رد كنيد به گونه اي كه در سمت راستتان قرار گيرد.

سر باريك كراوات را كه در سمت راست قرار گرفته از زير كراوات رد نموده و سپس طبق تصوير شماره ۱۰، از روي كار رد نماييد و سپس گره را بكشيد تا محكم شود. ممكن است قسمت كوچكي از سر باريك كراوات باقي بماند كه آن را از پشت بايد به داخل گره فرو ببريد تا گره مرتب و جذابي ايجاد گردد.


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۲۴ فروردين ۱۳۹۷ ] [ ۰۶:۰۸:۰۴ ] [ مخبر ] [ نظرات (0) ]

راهنماي خريد جاروبرقي براي جهيزيه

هنگام خريد جهيزيه اگر براي خريد جاروبرقي در بازار به جست‌وجو بپردازيد با گستره وسيعي از محصولات مواجه مي شويد كه هم ظاهر و هم ابعاد متفاوتي دارند. گرچه عملكرد همه آنها با مكش همراه است ولي مواردي در هر يك وجود دارد كه آنها را از ديگري متمايز ميكند يا يكي را بر ديگري برتري ميدهد. در اين مقاله از مجله جشن عروسي قصد داريم مشخصاتي كه بايد در انتخاب و خريد يك جاروبرقي مورد توجه قرار گيرند را بررسي نماييم، پس با ما همراه باشيد.

جاروبرقي

جاروبرقي هاي خانگي به دو دسته‌ كلي تقسيم مي‌شوند:

۱- جاروهاي كيسه‌اي
۲- جاروهاي مخزني يا بدون كيسه

تفاوت اصلي اين گروه همانطور كه از اسمشان پيداست، در مخزن نگهداري زباله‌ آن‌هاست.

جاروبرقي كيسه‌اي

جاروهاي كيسه‌اي براي نگهداري گردوخاك و زباله جمع‌شده از كيسه‌هاي پارچه‌اي، پليمري يا كاغذي استفاده ميكنند. برخي از اين دستگاه‌ها امكان استفاده از چند مدل كيسه را دارند و ميتوان در آنها از كيسه دائم يا پاكت‌هاي يكبار مصرف استفاده كرد. تهيه كيسه‌هاي دائم يا پاكت‌هاي يكبار مصرف كار سختي نيست و تقريبا از هر فروشگاه و سوپرماركتي ميتوان آنها را تهيه كرد؛ به شرطي كه اين پاكت‌ها ويژگي خاصي نداشته باشند و به عبارتي معمول باشند.

جاروبرقي مخزني يا بدون كيسه

جاروهاي بدون كيسه براي نگهداري گردوخاك و زباله فاقد هرگونه كيسه و پاكتي هستند و هر چه توسط موتور مكيده ميشود در مخزني پلاستيكي (عموما شفاف) جمع ميشود. با پيشرفتي كه در اين گروه جاروها انجام شده، گردوخاك در اين مخازن به صورت فشرده جمع ميشوند و راندمان دستگاه از اين نظر بسيار بالاست.

امكانات

جاروها در هر گروهي كه قرار بگيرند ميتوانند داراي امكاناتي اضافه باشند كه آنها را به ديگران برتري دهد. وجود آنها براي عملكرد دستگاه الزامي نيست ولي حذف هر يك ميتواند بر راندمان دستگاه، عملكرد بهينه و استفاده راحت از دستگاه تأثير منفي بگذارد. در زير به تعدادي از اين امكانات مي‌پردازيم:

لوله تلسكوپي

لوله‌هاي فلزي جاروبرقي براي استفاده در شرايط خاص يا براي تطبيق با قد كاربر قابل تنظيم هستند و براي اين كار از مكانيسمي بهره ميبرند كه به آن «تلسكوپي» اطلاق ميشود. اين ويژگي باعث مي‌شود تا لوله‌هاي فلزي روي ‌هم بلغزند و در اندازه‌هاي از پيش تعريف‌شده ثابت شوند. براي آزاد‌ كردن گيره تلسكوپي و تغيير اندازه از دكمه ساده يا دكمه‌هاي استوانه‌اي پيشرفته استفاده ميشود. در دكمه‌هاي استوانه‌اي اندازه‌ كردن لوله كاري راحت تر است و با كشيدن اين دكمه به هر سمت اندازه لوله به دلخواه كاربر تغيير مي‌كند.

لوله خرطومي

لوله خرطومي در جاروهاي مختلف ساختاري منعطف دارند تا به راحتي به چپ و راست، عقب و جلو حركت كنند و در همين حين قطع نشده و تا نشوند. اين لوله‌ها معمولا پلاستيكي هستند. در مدلهاي گران قيمت تر چين هاي لوله ديده نشده و روكشي از الياف پليمري ديده ميشود. طول عمر اين لوله‌ها بيشتر بوده ولي تهيه مجدد آنها كاري سخت است و نياز به پرداخت هزينه‌اي زياد دارد.

طول لوله‌هاي خرطومي در بيشترين حالت، در حدود ۲ متر است و بلندي بيش از حد اين لوله همانند كوتاهي غيرمعمول آن باعث سختي در استفاده از جارو ميشود. علاوه بر كاهش قدرت مانور در لوله‌هاي بلند، قدرت مكش هم افت خواهد كرد. پس فريب طول بلند لوله خرطومي را كه در برخي تبليغات به آن اشاره ميشود نخوريد.

محل اتصال لوله خرطومي به بدنه

شايد كم اهميت باشد ولي بودنش خيلي بهتر از نبودنش است. در اين مكانيسم ويژه در محل اتصال لوله خرطومي به بدنه محدوديتي براي چرخش خرطومي وجود ندارد و كاربر به هر طرف كه برود خرطومي مي چرخد و قدرت مانور را بالا ميبرد. اين مكانيسم اتصال معمولا در جاروبرقي هاي بدون كيسه به كار گرفته نميشود كه اين امر ناشي از نحوه طراحي اين دستگاه‌هاست.

نشانگر پر بودن مخزن

احتمالا اين نشانگر هيچ وقت در جاروهاي بدون كيسه استفاده نشود زيرا مخزن آنها شفاف بوده و ميزان آشغال جمع شده در آنها ديده مي‌شود. نشانگر پر بودن مخزن در جاروهاي كيسه‌اي كاربرد زيادي دارد و به صورت يك نوار قرمز يا چراغ روشن شده و كاربر را مطلع مي‌سازد تا كيسه را خالي يا تعويض كند.

چرخ هاي جاروبرقي

چرخ ها يكي از موارد مهم در جاروبرقي محسوب ميشوند. چرخ ها يا در كنار دستگاه نصب ميشوند يا در زير آن به شكلي مخفي نصب ميشوند. در مدلهايي كه چرخ در كنار بدنه جارو قرار ميگيرد يك چرخ دوار هم در زير دستگاه نصب ميشود تا قدرت مانور جارو بالا برود. بزرگ بودن چرخ ها و چرخش راحت آنها باعث ميشود تا جارو روي سطوح مختلف به‌آساني حركت كند.

نوع دستگيره

دستگيره شايد به نظر خيلي افراد چندان مهم نباشد ولي يكي از بخش هاي مهم جاروبرقي است چرا كه مستقيما با كاربر در ارتباط است و شكل ناصحيح آن كاربري دستگاه را بسيار دشوار ميكند. در مدلهاي ارزان قيمت و اقتصادي دستگيره‌ جارو خميده است و با يك انحناي ملايم خرطومي را به لوله فلزي متصل ميكند. در مدلهاي گرانتر، طراحي دسته ارگونومي بيشتري داشته و فشار كمتري به دست كاربر وارد ميسازد.

كنترل روي دسته

يكي از مواردي كه در انتخاب جاروبرقي براي افراد تاثير زيادي دارد وجود كنترل قدرت موتور و دكمه خاموش و روشن جارو روي دسته است. در دستگاه هايي كه اين خصيصه در آنها وجود ندارد كاربر براي روشن و خاموش كردن و تغيير قدرت موتور يا همان قدرت مكش مجبور است از روي بدنه اين كار را انجام دهد.

سيم جمع كن

تقريبا تمام جاروبرقي هاي خانگي در حال حاضر داراي سيم جمع كن هستند و سيم برق بلند جارو را به داخل دستگاه جمع ميكند. اين كار با فشردن دكمه پدالي روي بدنه انجام ميشود.

كابل برق معمولا بين ۶ تا ۹ متر است و با توجه به امكان استفاده به ميزان دلخواه از طول سيم برق، ميتوان مدعي شد هر چه سيم برق طولاني تر، بهتر. البته به شرطي كه در حجم كلي جارو تأثير نداشته باشد.

دمنده هوا

برخي جاروبرقي ها از هواي خروجي موتور به‌عنوان دمنده استفاده ميكنند. در اين موارد ميتوان با نصب لوله‌هاي جاروبرقي به خروجي هوا از باد پرقدرت دستگاه استفاده كرد. برخي توليدكنندگان اين قسمت را اگزوز مي نامند. بايد توجه داشت كه هواي خروجي از اگزوز جارو از فيلتر رد نمي شود و ممكن است حاوي گردوخاك و ذرات معلق باشد.

فيلتر

هواي مكيده شده توسط موتور جارو در مسير خود ميتواند از فيلترهاي تعبيه شده در جارو عبور كرده و سپس از دستگاه خارج شود. تقريباً تمام جاروهاي خانگي اين روزهاي بازار لوازم‌خانگي برقي داراي حداقل يك فيلتر هستند.

صدا

از قديم جاروبرقي مساوي بوده با صداي بلند موتور و مكيدن هوا از طريق لوله‌هاي جارو. اگرچه استفاده از جاروبرقي مداوم نيست و شايد در طولاني ترين زمان در يك دور جاروكشي يك يا دو ساعت آن هم به‌صورت منقطع از جارو استفاده ميشود ولي همين زمان كوتاه هم ميتواند آزاردهنده باشد. توليدكنندگان جاروبرقي‌هاي جديد بر حذف يا كاهش صداي موتور تمركز زيادي داشته‌اند. ممكن است از افراد مختلف نظرات متفاوتي در مورد صداي جاروها بشنويد. در حقيقت تفاوت چنداني بين جاروهاي باكيسه يا بدون كيسه ازنظر ميزان صدا نيست. درواقع صداي بلند جاروبرقي به‌خاطر عايق نبودن بدنه و اطراف موتور است. دستگاه‌هايي كه ازنظر قيمتي بالاتر از بقيه قرار مي‌گيرند و برخي شركت‌هاي خاص با عايق‌بندي خاص و استفاده از مايعات در اطراف موتور باعث حذف حداكثري صداي موتور مي‌شوند؛ البته ازنظر بسياري حذف صدا به قيمت اين جاروها نمي‌ارزد و افزودن بر صبر و تحمل را پيش مي‌گيرند.

پارويي

پارويي همان قسمتي است كه روي زمين قرارگرفته و مكش از طريق مجراي آن انجام ميشود. بسياري از جاروها از پارويي هاي ساده بهره ميبرند و تنها با فشردن يك دكمه پدالي روي آن، برسي زير آن بيرون مي‌آيد تا جارو كردن فرش و موكت بهتر انجام شود. برخي جاروها به همراه پارويي هاي مخصوص براي كارهاي خاص عرضه ميشوند و درواقع بيش از يك پارويي دارند. البته خيلي وقت ها اين پارويي هاي متنوع تنها به درد تبليغات ميخورند. برخي شركت ها با تغيير ظاهري روي پارويي اصلي باعث بهبود عملكرد آن شده‌اند. در اين پارويي‌ها تغيير شكل از حالت خطي به نوك‌تيز و نيز ايجاد مجاري متعدد و هدفمند زير پارويي، نصب چرخ‌هاي متعدد و كارآمد و غيره باعث بهبود چشمگير كارآيي آن شده‌اند.

سري هاي مختلف

قطعات كوچكي همراه جاروها به كاربر ارائه مي شود كه هر يك شكل خاصي دارند و براي كار خاصي هم طراحي و ساخته شده‌اند. اين قطعات به سري هاي گوشه و كناره و سري برسي معروف هستند. برخي توليدكنندگان اين سري ها را طوري به هم متصل درست كرده‌اند كه به شكل يك قطعه در اختيار كاربر قرار ميگيرند و به‌اين ترتيب نگهداري و استفاده از آنها راحت ميشود. از اين سري ها براي تميز كردن قرنيزها، بين كوسن هاي مبل و پرده‌هاي ضخيم استفاده ميشود.

نكات كليدي

خيلي ها ظاهر جاروبرقي برايشان مهم است. ظاهر جارو شايد آخرين چيزي است كه ميتوان به آن اهميت داد و كاملا سليقه‌اي است. وزن جارو هم بسيار مهم است، بااينكه معمولا حركت جارو روي چرخ هايش و روي زمين است ولي اگر وزن جارو زياد باشد در مواردي كه نياز به جابجايي عمودي جارو باشد كاري سخت در انتظار كاربر خواهد بود.

با توجه به ميزان مصرف و حوصله خودتان بين جاروهاي كيسه‌اي يا بدون كيسه انتخاب كنيد. حوصله از اين نظر كه مخزن و فيلتر جاروهاي بدون كيسه بايد شسته و تميز شوند. براي جاروهاي كيسه‌اي هم خالي كردن و شستن يا تهيه پاكت هاي يكبارمصرف مطرح است كه نياز به پرداخت هزينه هم هست.

قدرت موتور و مكش

فاكتور مهم ديگر توان يا قدرت موتور جارو است كه با عددي نشان داده ميشود كه واحد آن وات است. جاروبرقي هاي خانگي به صورت عمومي تواني در بازه‌ ۵۰۰ تا ۲۵۰۰ وات دارند. ولي اين تمام ماجرا نيست و توان مكش هم بايد در نظر گرفته شود. توان مكش يا AirWatt هميشه عددي كمتر از توان موتور خواهد بود. اين توان همان چيزي است براي كاربر اهميت پيدا ميكند. مسلم است كه موتوري با توان بالاتر قدرت مكش بيشتري هم دارد ولي قدرت مكش بين دو جاروبرقي با توان موتور يكسان ميتواند بسيار متفاوت باشد. اين اختلاف ناشي از شكل پارويي، طول و اتصالات لوله‌ها و عايق بندي بدنه است.

خلاصه اينكه قدرت مكش با قدرت موتور فرق ميكند و تابع ساختار جاروبرقي ، پارويي و لوله خرطومي است. فريب شگرد فروشنده ها را نخوريد كه لوله خرطومي را جدا ميكنند و قدرت مكش را با چسباندن دستشان به ورودي هوا روي بدنه نشان ميدهند. قدرت مكش بايد در سر پارويي و با نصب كامل لوله ها تست شود.


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۲۴ فروردين ۱۳۹۷ ] [ ۰۶:۰۷:۴۹ ] [ مخبر ] [ نظرات (0) ]

انتخاب و استفاده صحيح سايه چشم

براي داشتن آرايشي زيبا و مجلسي و البته چشم‌نواز لازم نيست الزاما به آرايشگاه برويد. كافي است كمي دقت به خرج دهيد و هزينه‌اي را كه مي‌خواهيد به آرايشگر بدهيد صرف خريد محصولي با كيفيت كنيد تا بتوانيد فوق العاده بوده و در مجلس بدرخشيد. يكي از كارهايي كه خانم‌ها گمان مي‌كنند كار دشواري است و بايد حرفه‌اي باشند تا بتوانند آن را انجام دهند، سايه زدن پلك ها است. در اين مقاله از مجله عروسي به شما مي‌آموزيم چطور درست سايه بزنيد.

سايه چشم

فاكتور موثر در انتخاب سايه چشم تنها رنگ آن نيست بلكه بافت مناسب، برند سايه و ميزان تيرگي و روشني آن نيز در انتخاب سايه نقش دارد. بافت و جنس سايه سه نوع است، پودري، فشرده و مايع.

سايه پودري نرم: به نرمي بر روي پلك چشم مي خوابد و حالتي مرواريدي و براق به سايه چشم مي دهد. بيشتر براي ايجاد سايه روشن و يك نوع درخشش ملايم بكار مي رود.

سايه پودري فشرده: اين سايه پوشش مناسبي بر روي پلك چشم ايجاد مي كند و براي ايجاد تراكم و تشديد رنگ، مناسب است.

سايه كرمي: تقريبا نحوه استفاده از آن مشكل است و براي چين ها و افتادگي هاي پلك چشم بكار مي رود.

براي تازه كارها بهترين نوع سايه چشم سايه فشرده است كه شناخته شده‌تر هم مي باشد. لازم نيست ده ها رنگ سايه داشته باشيد تا آرايش چشمتان كامل شود اما داشتن حداقل سه رنگ سايه روشن، متوسط و تيره توصيه مي‌شود. اگر مي‌خواهيد آرايش ملايمي داشته باشيد اين سه رنگ را از ميان رنگهاي خنثي (خانواده خاكستري، قهوه‌اي، بژ و صورتي) انتخاب كنيد در غير اين صورت محدوديتي در انتخاب رنگ سايه وجود ندارد.

نحوه درست سايه زدن

آرايش چشم بايد آخرين مرحله از آرايش شما باشد. ابتدا كانسيلر، كرم پودر، رژگونه، برنزه كننده و خط ابرو را استفاده كنيد سپس سراغ سايه چشم برويد. استفاده از پرايمر سايه كمك ميكند آرايش شما دوام بيشتري داشته باشد در غير اين صورت چربي طبيعي پوست سايه را در عرض چند ساعت پاك خواهد كرد. هرگز قبل از سايه زدن ريمل نزنيد مگر اين كه آرايش دودي غليظ براي چشمان خود انتخاب كرده باشيد.

درست است كه سايه چشم را ميتوان با انگشت هم زد اما در اين صورت آرايش شما ظاهري حرفه‌اي نخواهد داشت و تركيب شدن سايه با چربي دست كيفيت آن را كاهش خواهد داد. پس لازم است براي خريد چند برس سايه با كيفيت هزينه كنيد تا سايه را به آساني استفاده كرده و آرايشي حرفه‌اي و زيبا داشته باشيد. براي سايه زدن از برس هاي اسفنجي استفاده نكنيد چون كيفيت خوبي ندارند. براي پوشاندن پلك از برس هاي تخت زبر در سايز متوسط و براي زدن سايه در محل تا خوردگي پلك و محو كردن آن از برس زبر گرد استفاده كنيد. داشتن يك برس كوچك مدادي براي كشيدن خطوط نازك و ظريف كاري با سايه توصيه ميشود اما اجباري نيست.

هنگام زدن سايه روي پلك آن را در حالي كه برس با چشمان شما زاويه مي سازد با حركات ضربه‌اي بزنيد تا بهتر روي آن بنشيند.
در محو كردن سايه به جاي ماليدن سايه با حركات رفت و برگشتي و سريع، از حركات كوتاه و آهسته و هم جهت استفاده كنيد و سايه را محو كنيد. به جز هنگامي كه از هايلايت كننده استفاده مي كنيد هرگز نبايد سايه را از پلك تا زير ابرو امتداد دهيد، در اين صورت آرايش شما اغراق آميز و نامناسب خواهد شد.

اگر مي خواهيد براي سايه چشم تان از سه رنگ مختلف استفاده كنيد به نكات زير توجه كنيد:

ابتدا روشن ترين رنگ (هايلايت كننده) را بزنيد. اين رنگ معمولا رنگ نخودي، كرم يا بژ روشن است كه پايه مناسبي براي زدن سايه فراهم ميكند. با برس تخت آن را روي همه قسمت هاي چشم از جمله گوشه هاي آن بزنيد و تا زير ابرو و پلك پايين هم امتداد دهيد.

سپس رنگ وسط را استفاده كنيد. در بين سه رنگي كه براي سايه چشم انتخاب كرده‌ايد دومين رنگ را برداريد و با برس سايه تخت آن را روي پلك بالا (از خط مژه تا خط تاي پلك) بزنيد اما از اين خطوط فراتر نرويد و با گوشه چشم ها هم كاري نداشته باشيد.

بعد از آن با تيره ترين رنگ به چشم ها عمق دهيد. در ميان سه رنگ سايه خود تيره ترين رنگ را برداريد و با برس گرد سايه از گوشه داخلي چشم شروع كنيد و با ضربات كوتاه و قوي امتداد دهيد تا به وسط بالاي چشم برسيد. در اين نقطه حركت را قوي تر كنيد و تيره ترين خطوط را رسم كنيد و به آرامي با خطوط محو شونده به سمت گوشه خارجي چشم حركت كنيد و طبق سليقه خود گوشه آن را شكل دهيد.

در انتها سايه چشم را محو كنيد. با يك برس تميز و نرم سايه ها را با ملايمت روي سطح پلك محو كنيد تا به رنگ طبيعي پوست شما نزديك تر شود و آرايش چشم شما طبيعي به نظر برسد.


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۲۴ فروردين ۱۳۹۷ ] [ ۰۶:۰۷:۲۸ ] [ مخبر ] [ نظرات (0) ]
[ ۱ ][ ۲ ][ ۳ ][ ۴ ][ ۵ ][ ۶ ][ ۷ ]
.: Weblog Themes By sitearia :.

درباره وبلاگ

نويسندگان
نظرسنجی
لینک های تبادلی
فاقد لینک
تبادل لینک اتوماتیک
لینک :
خبرنامه
عضویت لغو عضویت
پيوندهای روزانه
لينكي ثبت نشده است
پنل کاربری
نام کاربری :
پسورد :
عضویت
نام کاربری :
پسورد :
تکرار پسورد:
ایمیل :
نام اصلی :
آمار
امروز : 14
دیروز : 2
افراد آنلاین : 1
همه : 850
چت باکس
موضوعات وب
موضوعي ثبت نشده است
امکانات وب

اینستاگرامی ها

  دستگاه برش لیزر  /  تور نجف /  دوربین مداربسته بیسیمسئو کار حرفه ای  / تشک بادی /  رزرو هتل /  هتل اسپیناس پالاس / ثبت آگهی رایگان / دستگاه برش لیزر / خدمات نظافتی در مشهد / باربری / بسته بندی لوازم منزل / دانلود بازی اندروید , دانلود نرم افزار اندروید

» عکس منتخب نشنال جئوگرافیک | عبادت
» بهترین دونات و پیراشکی تهران را کجا بخوریم؟
» عکس منتخب نشنال جئوگرافیک | فلفل قرمز چینان
» زیباترین استخرهای جهان| اوج زیبایی در خنکای آب
» هتل های اتریش، اوج زیبایی در قلب سرزمینی بی همتا
» کاخ گلستان | جاذبه های گردشگری تهران
» آشنایی با بلغارستان | سفر به زیباترین جاهای بلغارستان
» خط هوایی گردشگری برزیل به ایران راه اندازی شد!
» زری بافی | هنری که از نیاکان برای ما به یادگار مانده!!
» عکس منتخب نشنال جئوگرافیک | بر سما یار
» غذاهای رایج تاجیکستان | سفر به تاجیکستان با طعم غذاهای خوشمزه
» بهترین دیزی تهران را کجا بخوریم؟
» عکس منتخب نشنال جئوگرافیک | در هوا یا دریا؟؟!!
» آشنایی با اماکن دیدنی موجود در اطراف فروشگاه پارکر لطیفی
» عکس منتخب نشنال جئوگرافیک | نوای رنگ ها
» گشت و گذار در هند همراه با امین و هانیه | ( قسمت اول )
» تفریح در پیزا| غرق شدن در زیبایی های ایتالیایی
» اسکی در اروپا، تجربه ای هیجان انگیز همراه آرامش خاطر
» سلفی گرفتن با مومیایی که شاید متعلق به رضا خان پهلوی باشد!
» جاذبه های گردشگری ریکیاویک| بیانی نو از ایسلند زیبا
» اثر هنری ژاپنی در ایران!
» سفر به کرمان | آشنایی با آداب و رسوم مردم کرمان
» عکس منتخب نشنال جئوگرافیک | دریاچه سرخ
» دلتابان، شما را به سفری فراموش نکردنی در کیش می برد !!
» نوسان بازار ارز، شامل حال خارجی ها هم شد!
» جزیره هرمز | جزیره سرخ بیرون آمده از آب
» بهترین رستوران های گیلکی معروف تهران
» عکس منتخب نشنال جئوگرافیک | قایم باشک
» بهترین غذای دریایی تهران را کجا بخوریم؟
» عکس منتخب نشنال جئوگرافیک | بازی خیابانی
» زیباترین هتل های مالت، میزبانی خوب برای اقامتی رویایی
» شهرهای بزرگ و پر جمعیت چین، دیدنی بی نظیر قلب آسیا
» عجیب ترین رستوران های دنیا و طعم بی نظیر غذاهای ملل
» تجربه هیجان انگیز جام جهانی 2018 با تورهای دلتابان
» کرمان گنجینه تاریخ در دوره های مختلف تاریخی
» در زیر شهر اندیمشک چه می گذرد؟!
» عکس منتخب نشنال جئوگرافیک | در راستای خورشید
» یزد | شهر نمونه ی گردشگری جهان اسلام
» پروازهای تهران به اربیل از سر گرفته می شوند!
» پیشینه تاریخی شهرستان زهک در استان سیستان و بلوچستان
» عکس منتخب نشنال جئوگرافیک | قهوه خانه چینی
» چابهار | نگینی درخشنده در جنوب شرق ایران
» عکس منتخب نشنال جئوگرافیک | کلونی
» معرفی نقش اسب کورد در صنعت گردشگری کردستان
» 10 کافه بازی تهران که میشه حسابی خوش گذروند!!
» معرفی فرهنگ بومی سیستان و بلوچستان!!
» بزرگترین منبع آب شیرین دنیا یخ زد!
» قدیمی ترین  پیتزا فروشی های تهران | پیتزا فروشی های قدیمی تهران
» عکس منتخب نشنال جئوگرافیک | بزرگترین غار
» خارق العاده ترین قلعه های پنهان اروپا و دنیایی از رمز و راز