مراسم عروسي

مواردي مهم درباره آتليه عكس عروسي

چند سال كه از جشن عروسي شما مي‌ گذرد ديگر كسي يادش نمي‌آيد شب عروسي شام چي خورده يا آن شب پذيرايي چه جوري بوده است. تنها چيزي كه از مهمترين شب زندگي‌‌ تان به يادگار مي‌ ماند و مي‌توانيد آن را به بچه‌ ها و حتي نوه و نتيجه‌ هايتان هم نشان دهيد، فيلم و عكس عروسي است.

آتليه عكس

قبل از هر كاري بايد تحقيق كنيد كه بهترين آتليه عكس كدام است. جايي كه منصف باشد، كار هنري انجام دهد و يادگار خوبي براي شما بگذارد. بعضي از آتليه عكس هاي تازه كار هم خدمات خلاقانه و ايده آلي ارائه مي دهند و هم به خاطر نوپا بودنشان قيمت ارزان تري دارند چون مي خواهند زودتر مشتري شان را پيدا كنند پس سر قيمت با شما راه مي آيند.

انتخاب تالار عروسي

يكسري از تالار عروسي ها اين قانون را وضع كرده اند كه فقط از عكاس هاي طرف قرار داد با خودشان بايد استفاده كنيد و به جز اين عكاسان، شخص ديگري براي عكاسي و فيلمبرداري اجازه ورود به سالن عروسي را ندارد.

در اين صورت يا بايد تالار عروسي تان را عوض كنيد يا تسليم قانون آنها شويد. البته راه ديگر اين است كه عكاسي عروسي را در دو قسمت انجام دهيد. بخش خارج از تالار عروسي را به آتليه عكس مورد نظر خود و بخش داخل تالار عروسي را به عكاس و فيلمبردار طرف قرارداد با تالار بسپاريد.

روتوش عكس

وقتي داريد آلبوم و نمونه كار عكاسي را مي‌بينيد توجه كنيد عكس‌ عروسي روتوش زيادي نداشته باشد. خيلي از عكاس‌ ها اشكالات عكاسي‌ شان را با روتوش بيش از حد مي‌ پوشانند اما روتوش، چهره شما را مصنوعي و از حالت طبيعي خارج مي‌كند و توي ذوق‌تان مي‌خورد. علاوه‌ بر اين سعي كنيد مكان آتليه عكس نزديك محل جشن عروسي يا آرايشگاه عروس باشد تا وقت كمتري را در مسير رفت‌ و آمد سپري كنيد.

قرارداد، تنها مرجعي است كه در هنگام بروز اختلافات مي تواند به كمك شما بيايد. كليه جزئيات توافق شده را در قرارداد ذكر كنيد. از زمان حضور عكاس و فيلمبردار در محل برگزاي جشن عروسي گرفته تا مبالغ اضافه كاري، تحويل دادني هاي اصلي، مراحل فيلم برداري و خلاصه هر آنچه كه در صحبت هاي شفاهي مطرح مي گردد.

خوش قول بودن

بعضي از آتليه عكس ها، عكس بزرگ عروس و داماد را به‌ عنوان هديه شب عروسي به آن‌ها مي‌دهند. حتما موقع قرارداد از آتليه عكس تان بپرسيد دقيقا چه خدماتي به شما ارائه مي دهد.

حتما قبل از قرارداد بستن بپرسيد هزينه چاپ عكس يا درست كردن آلبوم روي هزينه‌اي كه پرداخت مي‌كنيد اعمال مي‌شود يا نه. بعضي از آتليه عكس ها فايل عكس‌ هاي گرفته شده را به شما نمي‌ دهند تا صرفا عكس چاپ شده را از خودشان بخريد و عكس را خيلي گران‌تر با شما حساب مي‌كنند. تا جايي كه ممكن است با آن‌ها قرارداد نبنديد. تاريخ تحويل آلبوم و چگونگي آن را هم حتما با آتليه چك كنيد.

امنيت عكس‌ ها

بهتر است آتليه‌اي كه كار شما را انجام مي‌دهد، آشنا باشد. هم از آن جهت كه كارشان و چگونگي تحويل آن را ديده‌ايد و مطمئن هستيد، هم از آن جهت كه امنيت عكس‌ هاي شما تامين شود. در مورد امنيت عكس‌ ها حتما با مسئول آتليه صحبت كنيد.


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۱۷ آذر ۱۳۹۶ ] [ ۱۰:۱۱:۲۲ ] [ مخبر ] [ نظرات (0) ]

انتخاب مدل موي داماد
طراحي مدل موي داماد يا يك مدل موي مناسب براي هرشخصي نياز به فاكتورهايي مانند در نظر گرفتن چهره و اجزاي صورت، نوع پوشش لباس، شخصيت فرد، جنس و رنگ و تراكم مو و ديگر عوامل بستگي دارد. اما براي طراحي مدل موي داماد نياز به زمان بندي مناسب جهت طراحي و اتود زدن روي داماد است تا بتوان با در نظر گرفتن تمام فاكتورها براي شب عروسي يك مدل موي جذاب و استايل منحصر به فرد براي يك داماد ايراني خلق كرد.

اين نكته مهم است كه لباس داماد در جشن عروسي با روزها و شب هاي ديگر كاملا متفاوت است و بازهم با درنظر گرفتن فاكتورهاي بالا بهترين مدل مو طراحي مي شود. براي شب عروسي و براي يك داماد ايراني مدل موهاي كلاسيك مناسب است و تا حد ممكن بايد سلايق داماد در نظر گرفته شود و خاص ترين و بهترين مدل موي داماد انتخاب شود.

مدل موي داماد

در ادامه شما را با چند مدل موي داماد كه انتخاب بهتري است آشنا خواهيم كرد.

– مدل موي ساده و كلاسيك كه موها در قسمت بالاي سر بلندتر بوده و به زيبايي آراسته شده‌اند براي شب دامادي انتخاب مناسبي است.

– مدل موي محوشونده يكي از جديدترين مدل موي مردانه است. اين مدل مو براي داماد بسيار مناسب است و استايل آن‌ها را خاص‌تر مي‌كند. حالت پف موها در جلوي سر نيز يك انتخاب مناسب براي مدل موي داماد است.

– مدل موي محوشونده هماهنگي خوبي با ته‌ريش مردانه دارد و جذابيت آقايان را بيشتر مي‌كند. اين مدل مو نيز حالتي جديد و مدرن داشته و براي مراسم عروسي و يا عقد نيز بسيار مناسب است.بسياري از آقايان ترجيح مي‌دهند كه مدل موهايشان در روز عروسي بسيار مرتب و شيك باشد. اين مدل مو كه حالت محوشدگي اندكي دارد، يك انتخاب ايده‌آل براي شب دامادي است.

– ايجاد يك خط مشخص در كنار موها مي‌تواند استايلي متفاوت را برايتان ايجاد كند. موهايي كه به يك اندازه كوتاه شده‌ و به يك سمت حالت داده شده‌اند، يكي ديگر از انتخاب‌هاي مناسب براي آقاي داماد است.

– گاهي آقايان ترجيح مي‌دهند كه موها و ريش و سبيلشان در يك سطح باشد و فقط با مرتب كردن آن، ظاهري مناسب براي روز عروسي خود ايجاد كنند. اين مدل ساده نيز يك انتخاب مناسب مي باشد.


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۶ آذر ۱۳۹۶ ] [ ۰۸:۱۷:۳۰ ] [ مخبر ] [ نظرات (0) ]

تزيين سفره عقد

اكثراً عروس خانم ها و آقا دامادها نمي دانند كه چرا بايد سفره عقد در مراسم ازدواج وجود داشته باشد و بر سر آن بنشينند. اجزاي سفره عقد شامل چه چيزهايي است و علت چيدن اين وسايل و تزيين سفره عقد چيست؟

سفره عقد

سفره عقد سفره اي زيباست كه در مراسم عروسي ، عروس و داماد بر سر آن مي نشينند و به خطبه عقد گوش مي دهند.اين رسم ديرينه اكنون از ملزومات جشن عروسي محسوب ميشود و چيدمان آن به مرور زمان تغييراتي داشته است. اين سفره شامل اجزاي متفاوتي است كه هركدام داراي معنا و مفهومي خاص مي باشند و پيامي را منتقل مي كنند كه براي زوج هاي جوان ، شادي و خوشبختي را به همراه مي آورد. امروزه زيبا و خاص بودن سفره عقد ، استفاده از چيدمان مناسب ، گل آرايي و ديزاين شيك امري بسيار مهم محسوب مي شود به اين دليل كه به مراسم جلوه اي شاد تر و جذاب مي دهد.

تاريخچه سفره عقد
تاريخ درست و دقيقي از پيدايش و چينش آن موجود نيست اما با توجه به شواهد از زمان قبل از پيدايش اسلام اين سنت رواج داشته و با گذر زمان و ظهور اسلام تغييراتي در آن به وجود آمده و نماد و اشياء ديگري بر اساس عقايد مذهبي نيز در آن جاي گرفته است. البته ناگفته نماند كه آداب و رسوم هر فرهنگ و قوميتي در شهرهاي گوناگون با يكديگر متفاوت است.

مدل سفره عقد

امروزه با وجود طراحان و با توجه به سليقه هاي مختلف مدل هاي متنوعي از تزيينات سفره عقد وجود دارد كه برخي بسيار ساده و زيبا و برخي بي نهايت شيك و مجلل هستند. آنچه انتخاب براي زوج ها را سخت ميكند تنوع در مدل و سبك آنهاست كه با جستجو در اينترنت انواع آن مانند سفره عقد كريستال ، سفره عقد سنتي ، سفره عقد جديد ، نقره يا سيلور ، عربي ، طلايي ، سفره عقد لوكس ، سفره عقد شيشه اي و … را مشاهده مي كنيد.

وسايل سفره عقد

در ابتدا معاني هركدام از اجزاي سفره عقد را بدانيم تا در هنگام تدارك ديدن مراسم موردي از قلم نيفتد:
سفره : پارچه اي است كه معمولا به سليقه طراح و يا عروس و داماد انتخاب شده و تمامي اجزا روي آن چيده مي شود. در قديم از پارچه ترمه (پارچه ابريشمي) طبق سنت استفاده مي شد.

قرآن : كتابي مقدس و پيامي از سوي خداست و نمادي است براي تحكيم خانواده به اين معنا كه اين وصلت از سوي خداوند مورد تاييد است.

آينه و شمعدان :جايگاه آينه بر سر سفره و روبروي عروس و داماد است تا يكديگر را در آن ببينند و شمع هاي روشن در شمعداني هاي كنار آينه نماد گرمي و روشنايي اين پيوند مي باشد.

شاخه نبات : نمادي از شيريني زندگي براي عروس و داماد است كه در هنگام خطبه عقد هم شنيده مي شود.

آب: نماد روشنايي و گشايش راه در زندگي است كه وجود آن در سر سفره از واجبات است. براي زيباتر شدن سفره عقد آب درون تنگ گل آرايي مي شود.

عسل : به اين معناست كه عروس و داماد با گذاشتن عسل در دهان يكديگر باعث شيرين كامي هم در طول زندگي باشند.عسل در ظروف و يا جام هاي كوچك و شيك تزيين مي گردد.

سكه و نقل : سكه نشانه افزايش رزق و روزي است و نقل هم براي شيرين كامي.

نان و پنير و سبزي : وجود آن از سنت هاي قديمي است كه نان (معمولا نان سنگك ) و پنير نمادي از وسعت بركت و سفيد بختي و سبزي به معناي سلامتي در زندگي مي باشد.
بادام و گردو و فندق و گندم : نمادي از عمر طولاني و به نشانه ي وفور نعمت و روزي و باروري عروس و داماد هستند.

اسپند : براي دور شدن چشم بد از زندگي عروس و داماد حتما سر سفره قرار دارد.

ميوه : به معناي بهره مندي عروس و داماد از تمامي نعمات در زندگيست. معمولا در سفره ميوه هايي نظير سيب و انار و انگور استفاده مي شده اما اكنون بخاطر زيبايي بيشتر از ميوه هاي ديگري كه نيازي به آنها نيست در ميوه آرايي استفاده مي كنند.

تخم مرغ : نمادي از زايش است

كله قند : كله قند نمادي است از باريدن شادي و خوشي بر سر عروس و داماد .معمولا پارچه اي به رنگ سفيد بالاي سر زوجين گرفته ميشود و كله قند توسط دوشيزگان بر روي آن ساييده مي شود.

گلاب : عطر گلاب آرامش بخش است و براي معطر شدن سفره در آن قرار ميگيرد.

شيريني : سمبلي از شيريني زندگيست كه پس از پايان خطبه عقد بين ميهمانان پخش مي شود.

گل : نمادي است از طراوت و شادابي در زندگي.


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۶ آذر ۱۳۹۶ ] [ ۰۸:۱۷:۱۰ ] [ مخبر ] [ نظرات (0) ]

انتخاب كت شلوار دامادي

انتخاب رنگ كت شلوار دامادي يك انتخاب كاملا سليقه‌اي و شخصي است. اما قوانين خوش‌پوشي به شما مي‌گويد كه بهتر است از انتخاب رنگ‌هاي غير رسمي خودداري كنيد. معمولا بهترين رنگ و رسمي‌ترين رنگ براي كت شلوار دامادي رنگ مشكي است. رنگي با وقار كه هيچ وقت از مد نمي‌افتد. رنگ انتخابي بعدي شما رنگ سفيد است، رنگي كه انتخابش كمي جسارت مي‌خواهد. اگر كت شلوار سفيد را انتخاب مي‌كنيد بهتر است براي  كمربند، كفش و ساير انتخاب هايتان به رنگ مشكي فكر كنيد در غير اين صورت براي ديده شدن در عكس‌ها بايد به رقابتي تنگاتنگ با عروس خانم فكر كنيد!

كت شلوار

انتخاب لباس داماد از كت و شلوار گرفته تا كفش و كمربند برخلاف آنچه ظاهر ماجرا نشان مي‌دهد چندان هم ساده نيست، اين انتخاب ريزه‌ كاري‌هاي خاص خودش را دارد، به خصوص وقتي قرار است شما هم پا به ‌پاي عروس خانم در شب عروسي ‌تان بدرخشيد. در اين بخش از سايت جشن عروسي به شما مي‌گوييم چطور مي‌توانيد با  يك دست كت و شلوار ساده يك داماد خوش‌تيپ باشيد و در لباس‌ داماد درست و حسابي به چشم بياييد.

رنگ كت شلوار دامادي

رنگ‌ طوسي هم انتخاب‌ ديگري است كه پيشرو داريد؛ انتخابي كه چندان قابل توصيه نيستند. اين رنگ‌ها با وجود زيبا بودنشان در حالت عادي در ذات‌شان چندان رسمي نيستند و به همين دليل اجازه نمي‌دهند كه شما در لباس دامادي‌ درست و حسابي به چشم بياييد. خودتان را در يك كت شلوار طوسي در كنار لباس عروس‌ خانم تصور كنيد، حتما با ما هم عقيده مي‌شويد كه با انتخاب اين رنگ دست كم عكس‌هاي ‌تان سرد و بي‌روح مي‌شوند.

مات بپوشيد

جنسي كه براي كت شلوار دامادي انتخاب مي‌كنيد از هر جنسي مي‌تواند باشد مشروط بر اينكه روي تن شما ايست خوبي داشته باشد و كاملا شق ‌و رق بايستد. اين جنس بايد آنقدر قابل اعتماد باشد كه شما در طول چند ساعتي كه آن را به تن داريد نگران چروك برداشتن آن نباشيد. اما همه اينها به كنار، يك نكته در انتخاب جنس كت شلوار دامادي بسيار ضروري است و آن اينكه شما هرگز نبايد سراغ كت شلوارهاي براق برويد. اين قاعده رنگ هم بر نمي‌دارد؛ سفيد يا مشكي، كت و شلوار شما بايد مات باشد و بدون كوچك ‌ترين زرق و برقي البته حاشيه‌ هاي ظريف و براقي كه براي كت و شلوار دامادي انتخاب مي‌شوند از اين قاعده مستثنا هستند.

كت و شلوار

سايز خودتان

كت و شلواري كه به عنوان كت و شلوار دامادي انتخاب مي‌كنيد، مي‌تواند هر مدلي باشد؛ دو دكمه، چهار دكمه، يقه كشيده و بلند يا…  همه اينها در گرو فرم اندام شماست و اينكه روي بدن شما چه مدلي بهتر جواب مي‌دهد. اين بهتر جواب‌ دادن هم يعني قد  شما را كشيده‌تر و  سايزتان را جمع و جورتر كند. اما مهم‌تر از همه اين موارد انتخاب سايز درست است. دقت كنيد كه كت و شلوار  به خصوص در قسمت سرشانه بايد درست روي‌ اندام‌تان بنشيند. اندازه كت شلوار شما نبايد ذره‌اي بزرگ‌تر يا كوچك‌تر از سايز واقعي‌تان باشد.

روي مچ چپ شما

مقوله ساده‌اي به نام ساعت اتفاق ديگري است كه مي‌تواند از شما يك داماد خوش‌تيپ بسازد توصيه اول و مهم‌تر اين است كه ساعتي كه به عنوان ساعت دامادي انتخاب مي‌كنيد تمام استيل باشد. يك ساعت با بند استيل فارغ از طرح و رنگ صفحه به شما ظاهر رسمي‌تري مي‌دهد. انتخاب رنگ طلايي يا نقره‌اي براي ساعت هم كاملا در گرو سليقه شخصي شماست اما بهتر است زرد يا نقره‌اي بودن را  هماهنگ با رنگ حلقه‌ ازدواج در نظر بگيريد. اما اگر به هر دليلي سراغ ساعت بند چرمي رفتيد بايد به سه‌گانه بندساعت، كمربند و كفش فكر كنيد. وقتي كفش و كمربندتان مشكي است يك ساعت بند چرمي قهوه‌اي با هر قيمتي و از هر برندي كه باشد خوش‌پوشي شما را زير سؤال مي‌برد.

سفيد بپوشيد

اگر رنگ مشكي را براي كت شلوار دامادي انتخاب مي‌كنيد شك نكنيد كه بهترين رنگ براي پيراهن شما رنگ سفيد است. اين تركيب رسمي‌ترين تركيب رنگي  است كه شما مي‌توانيد براي لباس داماد‌ در نظر بگيريد، به خصوص وقتي آن را با دستمال گردن، كراوات يا پاپيوني با همين رنگ ست مي‌كنيد. در مورد كت‌ شلوار سفيد هم بهترين رنگ براي پيراهن شما رنگ سفيد است.

لباس داماد

براي جيب كوچك روي ‌كت دامادي دو انتخاب داريد؛ دستمال ابريشمي يا يك گل كوچك. انتخاب بين اين دو هم كاملا سليقه‌اي ‌است اما پيشنهاد ما دستمال ابريشمي از جنس كراوات است، چون اين دستمال به مراتب ظاهر شما را رسمي‌تر مي‌كند. اما اگر گل را ترجيح مي‌دهيد بايد از يك قانون كلي پيروي كنيد، آن هم اينكه بايد سراغ يك غنچه كوچك برويد. يادتان باشد كوچك بودن اين گل يك اصل است.

دكمه سردست

اگر خيال داريد خوش‌پوشي را به حد كمال برسانيد و از هر نظر يك داماد خوش‌تيپ باشيد، نبايد به يك پيراهن معمولي فكر كنيد. پيراهن انتخابي شما بايد مخصوص باشد و قابل استفاده براي يك جفت دكمه سردست زيبا كه حتما آن را با سنجاق كراوات‌ تان ست كرده‌ايد. استفاده از دكمه‌هاي سردست علاوه بر اينكه رسمي بودن ظاهر شما را تكميل مي‌كند به شما وقار دامادي خاصي مي‌دهد.


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۶ آذر ۱۳۹۶ ] [ ۰۸:۱۶:۵۳ ] [ مخبر ] [ نظرات (0) ]

نكات مهم در انتخاب باغ عروسي

انتخاب باغ عروسي يك مرحله زمان بر و حساس در برگزاري جشن عروسي براي هر عروس و هر داماد است. عروس و دامادي كه از سرويس انتخاب باغ عروسي اطلاع ندارند براي اجاره باغ عروسي بارها و بارها به مسيرهاي ناشناخته حومه شهر سفر مي كنند. تمام زحماتي كه از چند ماه قبل براي مراسم عروسي تان كشيده ايد در باغ عروسي كه انتخاب ميكنيد نمايش داده ميشود، چيدمان ميزها ،جايگاه عروس و داماد و البته طعم غذاي جشن هر يك در جاي خود مهم هستند پس با دقت انتخاب كنيد تا بهترين باشيد.

باغ عروسي

عروس و داماد بدون اطلاع دقيق از شرايط مناسب برگزاري جشن در انتخاب باغ عروسي ، تنها به زيبايي و فضاي مطبوع باغ و محوطه باغ عروسي توجه مي كنند ولي نسبت به ساير مسايل برگزاري جشن در باغ عروسي بي اطلاع اند. براي حصول بهترين نتيجه و برگزاري يك جشن عروسي ايده آل توجه به زير ساخت هاي مناسب براي برگزاري يك جشن چند صد نفره در باغ عروسي بسيار با اهميت هستند. زيرا در صورت انتخاب باغ عروسي بدون توجه به مطابقت نياز جشن در زمان اجرا دچار هزينه هاي ناخواسته و پيش بيني نشده اي خواهيد شد كه از اول قابل جلوگيري بوده اند.

برپايي جشن عروسي در يك باغ واقعا رويايي است اما باغ تنها در فصول به خصوصي از سال براي عروسي مناسب است پس بسته به اين‌كه در كدام نقطه كشور و با چه آب‌و‌هوايي زندگي مي‌كنيد بايد مطمئن شويد كه در محدوده تاريخ جشن عروسي شما آب و هوا آفتابي است يا ابري و باراني؟ بهتراست زماني را براي عروسي خود در باغ انتخاب كنيد كه دماي هوا حدود ۲۵ – ۳۵ درجه سانتي‌گراد باشد در غير اين صورت باغ آن‌قدر گرم يا سرد است كه نمي‌توانيد از فضاي باز و زيباي آن استفاده كنيد و تمام هزينه‌اي كه براي آذين بندي و زيباسازي باغ پرداخته ايد، هدر مي‌رود و مجبور خواهيد شد چادري برپا كنيد و هزينه دستگاه‌هاي برودتي و حرارتي را هم بپردازيد.

مثلا اگر ساكن تهران هستيد فقط از محدوده زماني ۱۵ فروردين تا پايان شهريورماه مي‌توانيد در باغ عروسي برگزار كنيد زيرا ساعت جشن شما از عصر به بعد است و حتي در ايام عيد و اوايل مهرماه هم هواي عصر و شب سرد است خصوصا اگر باغ اطراف تهران باشد.

بهتر است در انتخاب مكان جشن عروسي خود توجه ويژه‌اي به رفت‌و‌آمد خودتان و مهمان‌ها داشته باشيد. بسياري از تالار‌ها و باشگاه‌هاي شهر در خيابان‌ها و مراكز اصلي شهر قرار دارند اما در انتخاب باغ و پاركينگ‌ بايد دقت بيشتري به خرج دهيد و ببينيد آيا نشاني اين مكان‌ها براي مهمان‌ها سرراست است؟ مهمان‌هاي شما بيشتر از كدام نقطه شهر به آنجا مي‌آيند؟ مثلا اگر بيشتر مهمان‌ها در شرق تهران زندگي مي‌كنند اصلا عاقلانه نيست باغي را در نزديكي كرج اجاره كنيد زيرا مهمان‌ها با اين وضعيت ترافيك براي رسيدن سروقت بايد ۲ ساعت زودتر از منزل راه بيفتند تا سر وقت به جشن برسند.

هم چنين انتخاب باغ عروسي مطابق با بودجه مشخص، مقياس نهايي هزينه كلي جشن عروسي شماست. در برخي خانواده‌ ها رسم است كه داماد و خانواده‌اش خودشان محل جشن عروسي را انتخاب مي‌كنند چون معتقدند تمام هزينه جشن را خودشان تقبل مي‌كنند پس عروس و خانواده‌اش در اين مورد حق نظر دادن ندارند اما اين روش اصلا عاقلانه و منصفانه نيست. شما و نامزدتان بايد بنا به امكاناتي كه در دست داريد بهترين تالار يا باغ عروسي را با هم انتخاب كنيد.

در صورتي كه مراسم عروسي تان را مي خواهيد در باغ عروسي برگزار كنيد قبل از كرايه ي آن به فكر تامين برق مورد نياز مراسم باشيد . به عبارتي ديگر مطمئن شويد كه برق آن منطقه و يا كنتور باغ تان طوري باشدكه بتوانيد هم چرغاني كنيد هم گروه موسيقي داشته باشيد و هم براي كارهاي ديگري مثل تصوير برداري و آشپزي و .. مشكلي پيش نيايد. ضمنا اگر در آن منطقه احتمال قطع شدن برق وجود دارد حتما به فكر اجاره ي موتور برق باشيد.

آگاهي و توجه به نكات مهم در هنگام انتخاب باغ عروسي براي برگزاري جشن نه تنها در زيبايي بصري جشن عروسي اهميت دارد بلكه در كيفيت برگزاري و سرويس پذيرايي در جشن نيز تاثيرگذار است. تامين محل برگزاري مطابق با انتظارات عروس و داماد از اصول برنامه ريزي و تشريفات جشن عروسي است.

تصميم صحيح در مورد انتخاب باغ عروسي مناسب برگزاري جشن با نبود تجربه اجرايي امري نيست كه از عروس و داماد بتوان انتظار داشت كه به تنهايي به بهترين نتيجه ممكن در انتخاب و قرارداد اجاره برسند. بخصوص وقتي كه مرجع دقيق اطلاعاتي در زمينه قيمت ها و نتيجه اجراي مراسم گذشته در هر باغ دسترس همه نيست.


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۶ آذر ۱۳۹۶ ] [ ۰۸:۱۶:۲۴ ] [ مخبر ] [ نظرات (0) ]

برگزاري عروسي در زمستان

يكي از دغدغه هايي كه هر عروس و دامادي دارند برگزاري جشن عروسي است كه در كدام فصل و چه وقت از سال برگزار كنند. تمامي تازه عروس و دامادها فصل بهار يا تابستان را انتخاب مي كنند كه طبيعي است چون در اين دو فصل از سال هوا گرم و طبيعت سرسبز است و گل ها تازه شگوفه داده اند و فصل هاي مناسبي براي برگزاري تشريفات عروسي است. ولي در اين مقاله مي خواهيم شما را با زماني آشنا كنيم كه كمتر كسي به ذهنش مي رسد كه مي تواند يكي از زيباترين و رويايي ترين زمان براي برگزاري مراسم عروسي باشد. فصلي كه همه جا پوشيده شده از برف است . بله زمستان !

شايد براي شما عجيب باشد كه اين فصل را براي برگزاري مراسم عروسي به شما پيشنهاد مي كنيم ولي باور كنيد كه فصل زمستان داراي ويژگي هايي است كه مي تواند جشن عروسي شما را از تمامي جوانب بي نظير ، زيبا ، شيك و رويايي نشان بدهد.

عروسي در زمستان

جشن عروسي

يكي از مشكلاتي كه برگزاري جشن عروسي در زمستان دارد بارش برف يا باران است. اگر بخواهيم منصفانه به اين موضوع نگاه كنيم تمامي رويايي بودن وخاص بودن برگزاري مراسم عروسي در فصل زمستان يا به طور كلي خاص بودن مراسم عروسي به همين بارش برف و سفيد پوش شدن باغ عروسي شما، نوع پوشش لباس عروس و داماد و نوشيدني هايي كه سرو مي شود بستگي دارد كه عروسي شما را متمايز با مراسم عروسي ديگران مي كند.

عروسي در زمستان

هر عروس خانمي كه جشن عروسي در زمستان مي گيرد اين شانس را دارد كه روي زمين پوشيده شده از برف با نمايي از درختان و كوه هايي كه برف آن ها را سفيد پوش كرده به همراه شريك زندگي خود قدم بزند درست همانند پرنسس ها. سفيد بودن تم مراسم عروسي چنان جلوه اي دارد كه خاطرات آن براي ساليان سال بر ذهن شركت كنندگان مي ماند.

انتخاب لباس عروس مناسب فصل زمستان

يكي ديگر از ايده هاي جالب براي مراسم عروسي در زمستان انتخاب لباس عروس است. لباس عروسي كه عروس خانم ها مي توانند در اين فصل بر تن كنند يكي از خاص ترين لباس عروسي است كه در جشن عروسي وجود دارد. به دليل سرد بودن هوا عروس خانم ها مي توانند بر روي لباس عروس خود پالتويي با پوست خز بر تن كنند كه اين پالتو زيبايي و خاص بودن لباس عروس را دو چندان مي كند. براي زيبايي بيشتر ساقدوش ها از لباس تيره استفاده مي كنند كه اين هارموني رنگ لباس عروس و محيط باغ عروس بسيار زيبا است و مي تواند عكس هاي بسيار زيباتر از مراسم و جشن عروسي را خلق كند.

پذيرايي گرم و دلچسب از مهمانان

يكي ديگر از دلايلي كه جشن عروسي در زمستان بهتر است برگزار شود؛ پذيرايي مهمانان با نوشيدني هاي گرم است همانند قهوه، كاپوچينو ، نسكافه و سيب داغ به جاي شربت و آب ميوه هاي طبيعي كه در تمامي مراسم عروسي مهمانان با آنان پذيرايي مي شوند.

تزيين تالار و باغ عروسي

تركيب شمع و چوب با نماي بارش برف مي تواند آرامشي به مهمانان بدهد كه تا ابد در ذهن مهمانان بماند البته اين تركيب بيشتر براي اتاق عقد مناسب است و براي باغ عروسي مي توان از شاخه هاي خشك درختان و قرار دادن شمع بر روي آن ها استفاده كرد كه فضاي كاملا رومانتيكي را مي سازد.

هزينه جشن عروسي

هزينه عروسي در فصل زمستان ارزان تر از فصل هاي بهار وتابستان است. چون در اين فصل از سال كمتر جشن عروسي برگزار مي شود.

به طور كلي برگزاري جشن عروسي در زمستان به صرفه تر و جذاب تر از فصل هاي ديگر است و اگر اين نكات را رعايت كنيد حتما يك مراسم عروسي زيبا و به ياد ماندني در زمستان خواهيد داشت.


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۱ آذر ۱۳۹۶ ] [ ۰۹:۰۴:۴۲ ] [ مخبر ] [ نظرات (1) ]

ويژگي هاي يك تالار عروسي خوب

تالار عروسي نقش بسيار موثري را در برگزاري جشن باشكوه و تمام عيار ايفا مي كند. اما هميشه انتخاب يك تالار عروسي خوب كار راحتي نيست. بخصوص اينكه قبل از برگزاري جشن كارهاي ديگري نيز از قبيل تهيه جهيزيه، تهيه خانه، تداركات عروسي و … بايد انجام شوند. بنابراين گاهي پيدا كردن سالن خدمات عروسي خوب به يك دغدغه تبديل مي شود. براي كاهش استرس هاي قبل از برگزاري جشن، معيارهاي انتخاب بهترين تالارهاي عروسي را در زير شرح مي دهيم.

تالار عروسي

اولين معيار براي انتخاب يك تالار عروسي يا باغ عروسي متناسب و خوب، توجه به قيمت و هزينه هاي ورودي است. البته بايد توجه داشت سطح كيفيت و همچنين ميزان خدمات و امكاناتي كه در يك سالن برقرار است، تاثير زيادي بر هزينه ها دارد. براي خودتان بودجه تعيين كنيد و به آن پايبند باشيد. هزينه هاي يك تالار عروسي به طور معمول شامل :

” هزينه ورودي ” كه يك رقم ثابت بدون در نظر گرفتن تعداد مهمانان است.

” هزينه غذا و پذيرايي ” كه معمولا به ازاي هر نفر محاسبه مي شود و بستگي به تعداد مهمانان ، انواع غذا ، نوشيدني ، پيش غذا و … دارد.

” هزينه گروه موزيك و سرگرمي ” در اين مورد عرف اين است كه حتي در صورت استفاده نكردن از گروه موزيك تالار نيز از شما اخذ خواهد شد.

” هزينه خدمات ” كه معمولا درصدي از مجموع هزينه هاست كه به كل هزينه ها اضافه مي شود.

” هزينه ماليات برارزش افزوده و عوارض ” كه طبق قانون پرداخت آن بر عهده شماست.

” هزينه تزئينات ” مثل : بادكنك آرايي ، گل آرايي و … كه در صورت عدم تمايل شما ، حذف مي شوند.

هزينه برنامه هايي مثل : آتش بازي ، اسب سواري ، كالسكه سواري و … كه معمولا انتخابي هستند و در صورت عدم تمايل شما از برنامه حذف مي شوند.

معمولا محاسبه هزينه ها به اين صورت است كه در هنگام عقد قرارداد ، بخشي از هزينه ها را بعنوان بيعانه پرداخت و تاريخ را رزور مي كنيد. حدود يك هفته قبل از مراسم، دو سوم هزينه ها را پرداخت مي كنيد و شب عروسي ، وقتي مطمئن شديد كه همه چيز مرتب است و مشكلي در ارايه خدمات نيست ، تسويه حساب نهايي را انجام مي دهيد.

محيط و فضاي سالن عروسي

فضاي سالن عروسي بايد زيبا و دلنشين باشد به طوري كه تا زماني كه مهمانان در سالن هستند احساس راحتي داشته باشند. يك فضاي باز و بزرگ كه جاي نشستن، قدم زدن، رقص و شادي و … را براي مهمانان فراهم كند، يكي از ويژگي هاي مهم يك سالن جشن عروسي محسوب مي شود.

گل آرايي و نورپردازي سالن

زيبايي سالن بوسيله برخي آيتم ها انجام مي شود. تزئين سالن با گل هاي زيبا كه در برخي از سالن ها از گل هاي طبيعي استفاده مي شود و نورپردازي نقش زيادي را در شكوه جشن عروسي دارند. در سالن هاي مجلل، نورپردازي به شكل هنرمندانه اي انجام مي شود به طوري كه تمامي قسمت هاي سالن را تحت تاثير قرار مي دهد.

داشتن پاركينگ اختصاصي

قطعا بيشتر مهمانان شما با اتومبيل شخصي خود به عروسي شما مي آيند و علاقه ندارند مدت زيادي را در خيابان هاي اطراف به دنبال جاي پارك بگردند. يكي از موارد ضروري براي تمامي تالارهاي عروسي، داشتن پاركينگ اختصاصي است بطوري كه تمامي مهمانان بتوانند به راحتي خودروي خود را در پاركينگ قرار داده و هيچ نگراني از بابت آسيب يا سرقت خودرو نداشته باشند. در صورتي كه سالن عروسي در وسط شهر قرار دارد، وجود پاركينگ ضرورت بيشتري پيدا مي كند.

داشتن جايگاه زيبا براي عروس و داماد

جايگاه عروس و داماد هميشه متفاوت از ساير قسمت هاي سالن عروسي است و اين تفاوت بايد به شكل هنرمندانه اي نمودار باشد. در سالن هاي خوب، اصولا جايگاه عروس و داماد بوسيله گل، نورپردازي، پرده هاي حرير و ساتن، مبلمان هاي لوكس، لوستر و … تزيين مي شود. همچنين جايگاه عروس و داماد در مكاني بالاتر از سطح سالن قرار مي گيرد به طوري كه عروس و داماد مي توانند به تمام سالن اشراف داشته باشند.

تست غذا و كيفيت سرويس دهي

متداول است كه بعد از انتخاب تالار عروسي ، قبل از عقد قرارداد ، كيفيت غذا و پذيرايي توسط مشتري تست مي شود. معمولا مشتري يك شب به صورت سرزده به تالار يا باغ رفته و بعد از ملاقات با مدير تالار تقاضاي تست غذا و مشاهده نوع سرويس دهي را مي كند . پرسنل خدمات عروسي بايد به كار خود مسلط باشند و به تمامي قسمت هاي سالن سر بزنند. ضمن اينكه برطرف كردن نيازهاي مهمانان در اولويت است. امكان مشاهده نحوه سرويس دهي مهمانداران ، برخورد آنها با مهمانان ، نوع لباس آنها ، كيفيت ظروف پذيرايي و … از نزديك ، به شما كمك خواهد كرد كه تصميم نهايي خود را راحت تر بگيريد.

داشتن اتاق پرو لباس بزرگ

وجود اتاق پرو براي سالن عروسي ضرورت دارد. مهمانان در بدو ورود به سالن قصد تعويض لباس خود را دارند. بنابراين بايد مكان مجزايي وجود داشته باشد تا بتوانند به راحتي خود را براي حضور در جشن حاضر كنند.

اتاق عقد تميز و به روز

وجود يك اتاق عقد تميز و به روز همراه با گل آرايي و تزئينات زيبا يكي از بخش هاي مهم تالار عروسي است چرا كه براي عكاسي و فيلم برداري عروس و داماد به همراه مهمانان بسيار ضرورت دارد.

باغ عروسي

باغ يا تالار عروسي شما مي بايست از نظر موقعيت جغرافيايي و دسترسي شهري ، وضعيت مناسبي داشته باشد. شايد مهمترين موضوع در انتخاب تالار عروسي همين باشد. چرا كه مهمانان شما مي بايست اين مسير را طي كنند و چنانچه دسترسي به محل برگزاري جشن عروسي شما بنا به دلايلي مثل : ترافيك و يا واقع شدن در خارج از شهر ، مشكل باشد باعث كلافه شدن و خستگي مهمانان شما خواهد شد. از طرفي سعي كنيد تالار يا باغ عروسي را در نزديكي آرايشگاه عروس و آتليه عكاسي خود انتخاب كنيد چرا كه خود شما هم مي بايست اين مسير را طي كنيد و چنانچه اين اماكن دور از هم باشند ، دير در جشن خود حاضر خواهيد شد.

ظرفيت سالن پذيرايي تالار عروسي

ميزان ظرفيت باغ عروسي يا تالار عروسي بايد به اندازه تعداد مهمانان باشد. قبل از اينكه سالن عروسي را رزرو كنيد، بهتر است ابتدا يك سرشماري از تعداد مهمانان خود داشته باشيد و سپس متناسب با تعداد آنها، يك سالن عروسي مناسب را رزرو كنيد. اگر تعداد مهمانان شما كم هستند ، باغ يا تالار بزرگ و وسيع براي برگزاري عروسي شما مناسب نيست چرا كه مهمانان شما در آن پراكنده مي شوند و عروسي شما خلوت و سرد به نظر مي رسد. بنابراين در صورتي كه تعداد مهمانان شما كم هستند ، يك سالن كوچكتر را براي پذيرايي در نظر بگيريد. در ضمن درهر صورت ، از مسئول تالار يا باغ سوال كنيد كه در صورت لزوم آيا صندلي اضافه براي پذيرايي دارند يا خير؟

شكل ظاهري تالار يا باغ عروسي

يك تالار يا باغ عروسي مناسب بايد از نظر شكل ظاهري و معماري ساختار زيبا و متناسبي داشته باشد. رنگ ديوارها تاثير زيادي بر روحيات مهمانان دارد. سالن هايي كه سقف كوتاه و ديوارهايي با رنگ هاي كدر دارند، دلگيرند و احساس خوبي به مهمانان نمي دهد.

روكش صندلي ها و روميزي ها

در زمان انتخاب باغ عروسي يا تالار عروسي بايد به دقت روكش هاي صندلي ها و ميزها را بررسي كنيد. روكش ها علاوه بر داشتن رنگ و طرح زيبا، بايد تميز باشند و هيچگونه پارگي و لك و كثيفي در آنها نباشد. حتما به مدير تالار تاكيد كنيد كه براي مهماني شما ، روكش ها و روميزي ها مي بايست تميز باشند و حتي الامكان روز قبل شسته شده باشند در غير اين صورت ممكن است در روز عروسي شما ، برخي از مهمانان شاهد روكش هاي صندلي و روميزي هايي باشند كه با انواع و اقسام نوشيدني ها ، لك شده اند.

ميز شام عروس و داماد

معمولا تالارهاي عروسي ، يك ميز جداگانه را براي صرف شام عروس و داماد در نظر مي گيرند و آن را با گل و شمع و … تزئين مي كنند. برخي از تالارهاي عروسي هزينه اين ميز را جداگانه محاسبه مي كنند و برخي نيز بعنوان هديه آن را در نظر مي گيرند. به طور كلي اگر از نظر هزينه مشكلي نداشته باشيد ، ايده خوبي است و مي تواند شكلي رمانتيك به مجلس شما بدهد. ضمن اينكه در عكس و فيلم عروسي شما نيز ماندگار خواهد شد.

سرويس هاي بهداشتي

استفاده مهمانان از سرويس بهداشتي امري اجتناب ناپذير است. در صورتي كه سرويس بهداشتي تميز نباشد، نمي توان سالن عروسي را در رديف بهترين ها محسوب كرد. علاوه بر اين محل سرويس ها و مسافت آنها تا محل جشن هم خيلي مهم است. در زمان رزرو بايد اين قسمت از سالن به دقت بررسي شود.

سركشي و بررسي نهايي

حتما روز قبل از مراسم ، به باغ يا تالار عروسي خود سر بزنيد تا اطمينان حاصل كنيد كه همه چيز مرتب است. تميزي روكش هاي صندلي و روميزي ها ، تعداد صندلي ها ، نور پردازي ، تزئينات و خلاصه همه چيز را بررسي كنيد. اين سركشي و حساسيت شما ، به مديريت تالار نيز ثابت مي كند كه شما نسبت به همه چيز حساس هستيد و در جهت جلب رضايت شما تلاش خواهد كرد.


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۱ آذر ۱۳۹۶ ] [ ۰۹:۰۴:۱۸ ] [ مخبر ] [ نظرات (0) ]

 حلقه

   به دست كردن حلقه ازدواج  يك رسم جهاني است كه به گذشته هاي بسيار دور برمي گردد به گونه اي كه كسي نمي تواند زمان درست آن را بگويد. استفاده از انگشتري به شكل حلقه در مراسم ازدواج، نماد كمال و وصلت دو فرد به شمار مي رفت. در تاريخ، مصريان اولين كساني بودند كه حلقه ازدواج را به كار بردند. در نوشته هاي هيروگليف كه نوشته هاي تصويري مصريان است، حلقه سمبل ابديت بود و به گونه اي حلقه در دست زوجين بيانگر راز و رمز زناشويي پايدار و ابدي بين آنها بوده است.

  پس از مصريان، در حدود سال نهصد ميلادي، مسيحيان بودند كه شروع به دست كردن و استفاده از انگشتر و حلقه در مراسم ازدواج خود نمودند. در آغاز خلق اين رسم استفاده از حلقه هاي آهني مرسوم بود ولي با گذشت زمان حلقه هايي از جنس برنج و مس نيز به ميان آمدند كه تنها يك حلقه ساده نبودند و گاهاً اشكال مختلفي روي آن تراشيده و كنده كاري مي شد.

تاريخچه حلقه ازدواج

 حلقه ازدواج

 در قرن هاي ۱۵ و ۱۶، ايتاليايي ها شروع به استفاده از حلقه هايي از جنس نقره كردند كه روي حلقه ها با ميناي سياه، مينا كاري مي شد. اروپاييان قرون وسطي از الماس نيز براي حلقه ازدواجاستفاده مي كردند و بر اين باور بودند كه قدرت الماس حافظ پيمان ازدواجشان است. اولين حلقه نامزدي از جنس الماس را آرشدوك ماكسيميليان اول از كشور اتريش به پرنسس ماري از بورگاندي تقديم كرد.حلقه پرنسس ماري، شامل يك حلقه با الماس هايي كه تشكيل حرف M را داده بود.

حلقه ازدواج

   در يونان، دو حلقه مورد استفاده قرار مي گرفت؛ حلقه اي از طلا براي داماد و حلقه اي از نقره براي عروس كه حلقه طلاي مردان نشان دهنده موقعيت  و ارزش بالاتر آن ها بود. از سويي دهقانان ايرلندي بر اين اعتقاد بودند كه ازدواج بدون حلقه اي از جنس طلا قانوني و مشروع نيست. در ميان يهوديان قديمي انتخاب عروس همواره به وسيله بزرگ ترها و والدين انجام مي شد و سپس اين انتخاب با انجام عقد و پيمان زناشويي كه همراه با هدايايي بود تثبيت مي شد.در انجيل اشاره اي به حلقه نامزدي نشده است، اما در پيدايش حلقه به عنوان نماد وفاداري و دوستي اشاره شده است، عقيده اي نيز وجود دارد كه در دوره حضرت موسي(ع) حلقه وجود نداشته و در دوره هاي بعد به وجود آمده است.

   خورشيد و ماه نيز نمادي از حلقه بود به گونه اي كه در منطقه از اسكاتلند بنام اركني دو ميدان بزرگ به احترام ماه و خورشيد وجود داشت. قرن ها پيش اگر دوشيزه اي قصد ازدواج داشت به گردش دور سنگ مي پرداخت كه به نام ماه نام گذاري شده بود و پسر نيز به دور حلقه خورشيد مي گشت؛ سپس هر دو در محل سنگي كه نام آدين (خداي خدايان) نام گذاري شده بود به يكديگر مي رسيدند و آن ها به اين وسيله وفاداري و تعهد نسبت به يكديگر را اعلام كرده و زن و شوهر مي شدند. مراسم طلاق بسيار ساده تر بود، به گونه اي كه زن و شوهر ميتوانستند با يكديگر وارد كليسا شده و سپس هر يك از دري متفاوت بيرون بروند.

   در ايسلند كه نامزدي و ازدواج هر دو به وسيله پول پذيرفته مي شد، حلقه كمتر ضروري به نظر مي رسيد چرا كه انتظار ميرفت دختر هداياي خود را نقدي دريافت كند. با اين حال حلقه در اين كشور استفاده ميشد، اما به سختي حلقه ي انگشت نام مي گرفت چرا كه به اشكال مختلف از استخوان، سنگ، كهرباي سياه، طلا و نقره ساخته مي شد و گاهي اوقات به حدي پهن بود كه اجازه نمي داد دست از آن عبور كند. در مراسم نامزدي داماد چهار انگشت و كف دست خود را از اين حلقه عبور مي داد و با اين روش مي توانست دست عروس خود را بگيرد.

  استفاده از طلاهاي هجده و بيست عيار در طراحي جواهرات عروس اولين‌بار به خاورميانه و كشور هند باز مي‌گردد چون آنها معتقدند طلا نماد زيبايي، جذابيت است و هركه انگشتر طلا به‌دست داشته باشد هميشه شاد خواهد بود و از طرفي هرچه طلاي به‌كار رفته در انگشترش بيشتر باشد، طول عمر آن هم بيشتر خواهد بود. بنابراين حلقه‌هاي طلا در روسيه، آلمان، فرانسه و ديگر كشورها هم به ظرافت، طراحي و حكاكي‌هاي زيبا معروف شد، تا به امروز كه در همه دنيا به عنوان نماد ازدواج به‌كار مي‌رود.استفاده از طلاهاي هجده و بيست عيار در طراحي جواهرات عروس اولين‌بار به خاورميانه و كشور هند باز مي‌گردد چون آنها معتقدند طلا نماد زيبايي، جذابيت است و هركه انگشتر طلا به‌دست داشته باشد هميشه شاد خواهد بود و از طرفي هرچه طلاي به‌كار رفته در انگشترش بيشتر باشد، طول عمر آن هم بيشتر خواهد بود. بنابراين حلقه‌هاي طلا در روسيه، آلمان، فرانسه و ديگر كشورها هم به ظرافت، طراحي و حكاكي‌هاي زيبا معروف شد، تا به امروز كه در همه دنيا به عنوان نماد ازدواج به‌كار مي‌رود.

شايد براي بسياري اين سؤال پيش بيايد كه چرا حلقه ازدواج را در انگشت چهارم دست چپ مي‌اندازند؟

  يونانيان باستان بر اين عقيده بودند كه رگ مخصوصي از اين انگشت مي‌گذرد و مستقيماً به قلب وارد مي‌گردد و برخي ها نيز بر اين معتقدند كه چون اين انگشت را كمتر از ساير انگشتان دست خود مورد استفاده قرار مي‌دهيم حلقه درآن قرار مي‌گيرد و به طور كلي براي به دست كردن يك وسيله زينتي مناسب تر از ساير انگشتان دست است.

در ميان انگلونورمانها حلقه در انگشت مياني دست راست قرار ميگرفت، اما در اواخر قرن ۱۷ اين رسم تغيير كرد. كويكرها يعني اعضاي كليساي The Society of Friends حلقه ي ازدواج را به عنوان بقاياي برتري مشركان و كافران رد كردند و اكنون نيز برخي پيوريتن ها سعي ميكنند به همان دليل، چنين رسمي را منسوخ كنند.

   همچنين عده اي معتقدند اين انگشت به دليل اين رسم قديمي بر ديگر انگشتها مرجح شده كه انگشت اول (شست) را به نام پدر، انگشت دوم به نام پسر و انگشت سوم را به نام روح القدس نامگذاري كرده اند. بنابراين داماد پس از اينكه اين سه انگشت را نام برد و از آنها گذشت حلقه را به دست عروس مياندازد. اكنون نيز حلقه ازدواج و پذيرش آن بخشي از مراسم ازدواج است و بيشتر مردم حلقه ازدواج را در دست چپ خود مي اندازند.


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۱ آذر ۱۳۹۶ ] [ ۰۹:۰۳:۴۸ ] [ مخبر ] [ نظرات (0) ]

ايده هايي براي ماشين عروس

در زمان هاي دور، طبقه ي اشرافي جامعه  از كالسكه به همراه اسب سفيد براي راهي كردن عروس و داماد به خانه ي بخت استفاده مي كرده اند؛ اما امروزه كالسكه جاي خود را به ماشين هاي گران قيمتي هم چون: بنز، بي ام و، ليموزين و… داده است. البته هنوز هم  برخي از زوج هاي امروزي به كالسكه و يا ماشين هاي عتيقه علاقه ي بيشتري نسبت به ماشين هاي گران قيمت نشان مي دهند. با ما همراه باشيد تا با جذاب ترين ايده هايي كه در تزيين ماشين عروس استفاده مي شود، آشنا شويد.

ماشين عروس

اين روش از گل زدن ماشين عروس، در دو سال اخير طرفداران فراواني پيدا كرده است. مي توان گفت در حال حاضر، اين نوع تزيين ماشين عروس از رايج ترين و شيك ترين روش هاي آراستن ماشين عروس دركشورمان به حساب مي آيد. نوع تزيين ماشين عروس در اين روش بسيار ساده است و در اكثر مواقع از گل هاي ميخك تك رنگ بدين منظور استفاده مي شود.

ماشين عروس

توصيه ي ما به افرادي كه براي برگزاري مراسم عروسي به دنبال اتفاقات تازه مي گردند، استفاده  از اين روش براي تزيين ماشين عروسي شان است. اين مدل ماشين عروسي يكي از خاص ترين روش هاي تزيين ماشين عروس به شمار مي رود،  كه بيشتر دركشورهاي اروپايي كاربرد دارد. قطعا اين نوع از تزيين ماشين عروس به افراديكه در شهرهاي پر ترافيك سكونت دارند، توصيه نمي شود زيرا طولي نمي كشد كه دنباله ي ماشين عروسي در زير چرخ هاي ماشين هاي عقبي نابود خواهد شد!

ماشين عروس

ماشين عروسي

اين روش از تزيين ماشين عروس در ۳ الي ۴ سال گذشته كاربرد فراواني داشته است. در اين نوع از تزيين ماشين عروسي، گل هاي اركيده، ليليوم و يا ساير گل هاي درشت درون دسته اي از تورهاي تزيين شده، پيچيده مي شد. استفاده از گل هاي درشت در آراستن ماشين عروسي به خاطر بيشتر جلوه كردن نحوه ي تزئين ماشين عروس مي باشد.

ماشين عروسي

استفاده از روش هاي كلاسيك به منظور تزيين ماشين عروس، همواره طرفداران خاص خود را داشته است. در اين روش تزيين، عروس و داماد ضمن انتخاب يك ماشين قديمي با استفاده از يك روش ساده، ماشين را مي آرايند. افرادي كه به تهيه ي ماشين هاي قديمي و عتيقه علاقمند هستند بايد اين نكته را در نظر بگيرند كه استفاده از اين ماشين ها با خطر خرابي همراه است. چه بسيار عروس و داماد هايي كه به ناچار، مجبور شده اند تا ماشين هاي قديمي و عتيقه اي را كه در روز عروسي شان با گل تزيين كرده اند، به منظور عيب يابي به تعميرگاه ببرند.

ماشين عروس

تزيين ماشين عروس

بادكنك هاي تزييني در سه سال گذشته جايگزين اصلي گل هاي طبيعي در تزيين ماشين عروس به شمار مي رفتند. در اين روش كه ديزاين نسبتا ساده اي نيز داشت، از اندكي تور و بادكنك هاي گل مانند  به منظور تزئين ماشين عروسي استفاده مي شد.


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۱ آذر ۱۳۹۶ ] [ ۰۹:۰۳:۲۶ ] [ مخبر ] [ نظرات (0) ]

نكاتي در انتخاب كارت عروسي

قبل از برگزاري مجالس عروسي ، هميشه عروس و داماد دغدغه چاپ كارت عروسي و رساندن آن به دست اقوام، دوستان و آشنايان را دارند. شايد چاپ كارت عروسي به نظر ساده برسد، اما گاهي چنان مشكل مي شود كه روزها فكر عروس و داماد را به خود مشغول مي كند. اگر عروس و داماد قبل از چاپ كارت دعوت نكات زير را بخوانند، مي تواند به آنها كمك كند و تا حدودي از دغدغه فكري آنها بكاهد.

كارت عروسي

يكي از ويژگي هاي كارت دعوت عروسي از ديرباز تاكنون، درج تصوير زيبا بر روي كارت است. اگرچه برخي از عروس و داماد ها به اين كار علاقه زيادي ندارند. اما به نظر مي رسد چاپ تصوير بر روي كارت عروسي موجب زيبايي و جذابيت بيشتر آن مي شود. گاهي تصوير عروس و داماد بر روي كارت دعوت عروسي چاپ مي شود. برخي از عروس و دامادها نيز به چاپ عكس خودشان تمايل بيشتري دارند. اما برخي ديگر به عكس هاي فانتزي ميل بيشتري نشان مي دهند كه اين موضوع كاملا سليقه اي است.

استفاده از شعر زيبا

يك تكه شعر زيبا در قسمتي از كارت دعوت به زيبايي هر چه تمام تر آن مي افزايد. شعر اگر كوتاه و پرمغز باشد، بهتر است. اما توصيه مي شود از اشعار شاد، سرزنده و غيرتكراري و بكر استفاده شود كه دعوت شدگاني كه كارت عروسي را بدست مي گيرند، خواندن شعر براي آنها تازگي داشته باشد و در عين حال آنها جذب خود كند.

استفاده از فونت و رنگ هاي زيبا

متني كه بر روي كارت دعوت عروسي چاپ مي شود بايد با خط زيبا باشد. اگر تكه شعر بر روي كارت چاپ شده است، بهتر است از فونت هاي تزئيني همچون خط نستعليق استفاده شود. براي قسمتي كه زمان و مكان مهماني مشخص شده است، خط هاي فارسي خوانا مناسب تر هستند. همچنين رنگ هم تاثير زيادي در زيبايي كارت عروسي دارد.

جنس كاغذ و تزئين كارت عروسي

كارت عروسي از كاغذ است. برخي كاغذها گران قيمت ترند كه ممكن است روغني، چرم و … باشند. در عين حال استفاده از اشيا كوچك تزئيني براي كارت عروسي، زيبايي آن را دو چندان مي كند. براي مثال يك پاپيون كوچك ساتن، استفاده از چند نگين و يا گل هاي كوچك از جمله كارهاي ساده اي است كه موجب زيبايي بيشتر كارت عروسي مي باشد.

كارت دعوت

براي چاپ كارت عروسي بايد خلاقيت به خرج دارد. عروس و دامادهايي كه مي خواهند كارت عروسي آنها متفاوت از ديگران باشد، مي توانند خودشان براي طراحي كارت عروسي اقدام كنند. مثلا برخي از عروس و دامادها كارت عروسي را به گويش محلي خودشان چاپ مي كنند و يا از ضرب المثل هاي عاميانه در لابه لاي متن كارت استفاده مي كنند كه موجب جذابيت هر چه بيشتر كارت عروسي مي شود. متفاوت بودن به معناي صرف هزينه هاي زياد نيست. گاهي مي توان با هزينه هاي كم نيز تفاوت ايجاد كرد. براي مثال ممكن است شعر يا متني كه بر روي كارت عروسي چاپ مي شود، توسط خود عروس و داماد سروده شده باشد و در انتهاي شهر نيز نام او آورده شود.

توجه به اعياد و مناسبت ها

اگر برگزاري عروسي در اعياد مذهبي و يا مناسب هاي خاصي برگزار مي شود، مي توان در كارت دعوت به اين موضوع اشاره كرد. براي مثال اگر روز عروسي مصادف با تولد يكي از ائمه اطهار است، استفاده از يك بيت شعر در وصف آن امام مي تواند كارت عروسي را براي مهمان ها، جذاب تر كند.

ذكر آدرس و زمان برگزاري عروسي

براي برگزاري جشن عروسي زمان و مكان از قبل مشخص مي شود و سپس عروس و داماد اقدام به چاپ كارت دعوت مي كنند. در اين ميان بايد آدرس و زمان برگزاري جشن عروسي به طور دقيق در كارت ذكر شود تا هيچ يك از مهمانان دچار ابهام نشوند. همچنين براي آمادگي بيشتر مهمانان براي حضور در جشن عروسي و اينكه بهتر بتوانند برنامه ريزي كنند، بهتر است كارت دعوت عروسي حداقل دو هفته قبل از عروسي به دست آنها برسد.


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۱ آذر ۱۳۹۶ ] [ ۰۹:۰۳:۰۱ ] [ مخبر ] [ نظرات (0) ]
[ ۱ ][ ۲ ][ ۳ ]
.: Weblog Themes By sitearia :.

درباره وبلاگ

نويسندگان
نظرسنجی
لینک های تبادلی
فاقد لینک
تبادل لینک اتوماتیک
لینک :
خبرنامه
عضویت لغو عضویت
پيوندهای روزانه
لينكي ثبت نشده است
پنل کاربری
نام کاربری :
پسورد :
عضویت
نام کاربری :
پسورد :
تکرار پسورد:
ایمیل :
نام اصلی :
آمار
امروز : 21
دیروز : 1
افراد آنلاین : 1
همه : 475
چت باکس
موضوعات وب
موضوعي ثبت نشده است
امکانات وب

اینستاگرامی ها

  دستگاه برش لیزر  /  تور نجف /  دوربین مداربسته بیسیمسئو کار حرفه ای  / تشک بادی باربری در تهران /  رزرو هتل /  هتل اسپیناس پالاس / ثبت آگهی رایگان / عکس پروفایل غمگین / بسته بندی لوازم منزل / دستگاه برش لیزر / طراحی سایت در بجنورد / خدمات نظافتی در مشهددستگاه فایبر لیزر / دستگاه فایبر لیزر / خرید vpn